Internet za granicą – czy naprawdę musi kosztować krocie?

Sygnał wi-fi

Choć możemy nie być tego świadomi, Polska przoduje w atrakcyjności ofert na dostęp do internetu. Większość naszych operatorów proponuje korzystne pakiety o adekwatnych cenach, dzięki czemu nie musimy martwić się wielkością naszych rachunków. Jednak gdy wyjeżdżamy za granicę na dłuższy pobyt, koszty związane z dostępem do sieci często nieprzyjemnie nas zaskakują. Czy istnieje możliwość ich zredukowania, gdy przebywamy np. w Wielkiej Brytanii? Jak obniżyć swoje rachunki za pakiety danych? Kluczem do sukcesu jest dobre rozpoznanie rynku.

  1. Czytaj uważnie oferty i nie ograniczaj się do jednego operatora
  2. Dobrze jest zmieniać dostawców
  3. Nie bój się pytać o promocje…

Czytaj uważnie oferty i nie ograniczaj się do jednego operatora

Podobnie jak w przypadku Polski, także w Wielkiej Brytanii rynek dostawców jest silnie zdywersyfikowany. Daje to nam, klientom, duże pole do popisu w kwestii wyboru propozycji idealnej dla naszych potrzeb. Aby nie przepłacić za internet, a jednocześnie mieć go w takiej formie, jakiej sobie życzymy, w pierwszej kolejności musimy zrobić dobre rozpoznanie, na jakie pakiety możemy liczyć obecnie. Czasem różnice w cenach potrafią być naprawdę imponujące. Jak jednak zabrać się do opanowania tak dużego rynku? Aby nie zginąć w morzu ofert, warto skorzystać z porównywarki, która większość parametrów zestawi za nas, a uzyskane rezultaty zostaną przedstawione w przystępny sposób. Zobacz tutaj, jak działają tego typu strony.

Dobrze jest zmieniać dostawców

Nie warto jest również przywiązywać się do jednego operatora – czasem promocje, które nas interesują, mają ograniczony czas działania lub inna firma po prostu zaproponuje lepszy deal. Z tego powodu co jakiś czas warto przeczesywać rynek, szczególnie jeżeli korzystamy z internetu mobilnego, bez umowy abonamentowej. W takiej sytuacji możemy łatwo i płynnie zmieniać dostawców na tych, którzy oferują najlepsze warunki, a jednocześnie zawsze możemy wrócić do używania już posiadanych kart SIM.

Nie bój się pytać o promocje…

…szczególnie jeżeli jesteś stałym klientem. W przypadku umów na abonament warto co jakiś czas zapytać operatora, czy nie może zaproponować nam jakiegoś ciekawego pakietu lub rabatu, w zamian za to, że jesteśmy długoterminowymi odbiorcami. Ten sposób nie zawsze zadziała, jednak mimo wszystko warto czasem z niego skorzystać – efekty mogą nas bardzo pozytywnie zaskoczyć. Jeżeli z kolei kończy nam się umowa z obecnym dostawcą, warto przed jej przedłużeniem spróbować renegocjować warunki lub po prostu zmienić firmę na inną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.