Nowości serialowe i filmowe w naszych domach dzięki VOD

Mężczyzna ogląda telewizję w nocy

Kiedyś, aby obejrzeć wielki hit trzeba było iść do kina, a jeśli nie miało się takiej możliwości, choćby ze względów finansowych, to trzeba było czekać czasem i latami na film w telewizji. Dziś serwisy VOD są powszechnie dostępne dla każdego, kto ma dostęp do Internetu. Za kilkoma kliknięciami możemy oglądać największe światowe przeboje filmowe i serialowe.

Serwisy VOD – co to właściwie jest?

VOD to skrót od angielskiego zwrotu video on demand, czyli po prostu „wideo na żądanie”. W Polsce pierwsze takie serwisy zaczęły pojawiać się już w 2007 roku, ale prawdziwy boom nastąpił w latach 2012-2013, a dziś wybór stron, platform, serwisów i aplikacji jest przeogromny i każdy może znaleźć coś dla siebie. Największe sieci telewizyjne mają swoje serwisy VOD, dzięki którym mamy dostęp do najnowszych odcinków seriali i premier filmowych, jeszcze nieemitowanych w telewizji. Ta usługa dostępna jest dla subskrybentów. Subskrypcja na takich portalach jak IPLA, TVN PLAYER czy TVP VOD mogą być opłacane na kilka sposobów. Można wykupić różne abonamenty, z dostępem do poszczególnych stacji oraz o różnej długości trwania. Często pierwszy miesiąc oferowany jest za darmo. Cena za taki dostęp później, także nie jest wygórowana, bo oscyluje w okolicy 10 PLN za miesiąc.

To jest opłata, na którą pozwolić może sobie niemal każdy i cieszyć się ulubionymi bohaterami, kiedy tylko chce. To jest największa zaleta VOD. Nie jesteśmy, bowiem skazani na konkretną godzinę emisji, a program lub serial możemy w dowolnej chwili spauzować i kontynuować oglądanie w dogodnym momencie.

Nie tylko filmy i seriale

Platformy VOD oferują także transmisje PPV, z angielskiego pay-per-view, czyli „płacisz za obejrzenie”. Ta metoda jest przez operatorów stosowana przy transmisjach sportowych, najczęściej galach bokserskich i KSW. Płacimy, najczęściej za pomocą SMS, karty lub BLIKa za możliwość oglądania największych widowisk sportowych we własnym domu.

Podsumowując, możemy z całą pewnością stwierdzić, że cały świat mamy w zasięgu ręki, a właściwie pilota do smart TV lub aplikacji na smartfon lub tablet.

Seriale online oglądaj na horrortube.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.