5 zalet korzystania z chmury publicznej

Korzystanie z publicznej chmury.

Usługi public cloud pozwalają usprawnić obsługę licznych aplikacji i programów, a także pomagają bezpiecznie przechowywać dane. Obecnie można już stwierdzić, że są niezbędne w każdym nowoczesnym, dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie. Dlaczego warto je wdrożyć? Omawiamy 5 zalet korzystania z chmury publicznej!

1. Szybko dostępna infrastruktura

Zasoby obliczeniowe i storage’owe chmury publicznej są dostępne przez cały czas, zaraz po wdrożeniu. Mogą być uruchamiane poprzez API, linię komend (CLI) albo interface OpenStack Horizon. Wirtualne maszyny oraz wolumeny działające w chmurze mogą być wykorzystywane m.in. do prototypowania i projektowania, a także jako wsparcie w przypadku tymczasowo zwiększonego obciążenia.

2. Dedykowane zasoby sprzętowe

Dedykowane zasoby sprzętowe w chmurze publicznej gwarantują bezpieczeństwo oraz niezawodność. Odpowiednio sprofilowanie i uruchamiane są idealnie dostosowane do potrzeb przedsiębiorstwa.

3. Wsparcie techniczne

Nawiązując współpracę z profesjonalnym dostawcą usług chmurowych można liczyć na wsparcie ze strony doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. Są pomocni nie tylko na etapie wdrożenia, ale też odpowiadają na wszystkie pytania oraz błyskawicznie rozwiązują ewentualne problemy już podczas użytkowania chmury.

4. Zgodność ze standardami UE

Chmura publiczna prowadzona przez europejskiego dostawcę jest w pełni zgodna ze standardami UE, m.in. regulacjami GDPR (ang. General Data Protection Regulation – Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych). Wszystkie przechowywane w niej dane są całkowicie bezpieczne.

5. Elastyczne rozliczanie

Używanie chmury publicznej jest wyjątkowo rentowne. Koszty jej eksploatacji są od początku naliczane na bieżąco, na jasnych zasadach. Płaci się tylko za wykorzystane zasoby, dlatego rozwiązanie to jest bardzo korzystne pod względem finansowym.

Odpowiednio wdrożona chmura publiczna dynamizuje działanie całej firmy skracając czas przetwarzania informacji, przy okazji chroniąc cenne dane. Zależy Ci na tym, by Twoje przedsiębiorstwo było nowoczesne i stale się rozwijało? Wybierz zaufanego dostawcę – sprawdź ofertę usług chmurowych na: https://cloudferro.com/.

1 comment

  1. Kamil Bartos pisze:

    Nigdy z tego nie korzystałem, ale chyba ten artykuł mnie przekonał 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.