Czym kierować się przy wyborze laptopa poleasingowego?

Laptop po leasingowy w firmie podczas pracy

Laptopy poleasingowe to sprzęt nieraz sprowadzany z zagranicy, wykorzystywany wcześniej przez zachodnie korporacje. Takie komputery dostają na naszym rynku drugie życie, kusząc wysokimi parametrami, bardzo dobrym stanem i długim okresem gwarancji. Zamiast nabywać nowy laptop, w tej samej cenie możesz zdobyć urządzenie o lepszych podzespołach. Dowiedz się, na które kryteria zwracać największą uwagę.

Na co zwracać uwagę, kupując laptop poleasingowy?

Zakup używanego sprzętu może wydawać się sporym ryzykiem. Wybierając komputer przez internet, nie masz możliwości go przetestować – to oczywiste, że obawiasz się o jego stan. Jeśli jednak będziesz pamiętać o tym, by zapoznać się z najważniejszymi kryteriami przed zakupem, urządzenie nie powinno Cię zawieść. Przede wszystkim sprawdź, jak długi okres obejmuje gwarancja poleasingowego laptopa. Wbrew pozorom może to być nawet 12 lub 24 miesiące, choć na rynku znajdziesz wiele modeli objętych jedynie 3-miesięczną gwarancją.

Inną kwestią, o której musisz pamiętać, jest system operacyjny. Przed zakupem dowiedz się, jaka wersja zainstalowana jest na laptopie i jaką ma wersję językową. Nie zapominaj, że urządzenia bywają sprowadzane z zagranicy, więc interfejs może Cię zaskoczyć. Co istotne – może to być także miła niespodzianka. Komputery wykorzystywane w celach biznesowych wyposażane są w bardziej zaawansowane wersje systemów operacyjnych – takie o zastosowaniu profesjonalnym. Dzięki nim sprzęt pracuje szybciej i nie przeciąża się tak łatwo.

Oczywistą koniecznością jest sprawdzenie dokładnych parametrów podzespołów. To kryterium, z którym zapoznajesz się niezależnie od tego, czy szukasz sprzętu używanego, czy nowego. Jedyna różnica polega na tym, że laptop poleasingowy przechodzi proces regeneracji. Warto więc dowiedzieć się, jakie zmiany zostały w nim przeprowadzone, zanim zdecydujesz się na jego zakup.

Nie sposób nie wspomnieć także o wieku komputera. To podstawowe kryterium, które należy poddać ocenie przed decyzją o kupnie urządzenia. Zaleca się, by nie wybierać modeli, które mają minimum pięć lat. To sprzęt, który przed zakupem do celów biznesowych mógł już być używany. Dziś będzie więc mocno wyeksploatowany, co nie wróży mu długiego okresu żywotności.

Czy warto kupić laptop poleasingowy?

Komputery poleasingowe to rozwiązanie, którym zdecydowanie należy się zainteresować, jeśli szukasz nowego laptopa. Nie są oczywiście pozbawione wad, lecz rekompensują je liczne zalety. Jeżeli będziesz pamiętać o opisanych wyżej kryteriach, nie musisz obawiać się zawodu. To doskonała alternatywa dla nowych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.