Dlaczego warto pracować w Austrii?

Mężczyzna pracuje na budowie w Austrii

Duże zainteresowanie pracą w Austrii ze strony Polaków już nikogo nie zaskakuje – zachodni pracodawcy oferują bowiem bardzo korzystne warunki zatrudnienia i doceniają pracowników z technicznym wykształceniem. Warto jednak pamiętać, że dochody to nie jedyny plus wyjazdu za granicę. Co jeszcze sprawia, że coraz chętniej przeglądamy oferty pracy w Austrii? Zobacz, jakie zalety dostrzegają zatrudnieni tam Polacy.

Praca w Austrii wiąże się z dużo lepszymi warunkami zatrudnienia – Polacy mają wyższe wynagrodzenie podstawowe, a dodatkowo mogą liczyć na legalną umowę, wszystkie świadczenia, prawo do emerytury czy 13. i 14. pensję. Okazuje się jednak, że jest więcej korzyści płynących z zatrudnienia się za granicą, o których warto mówić – być może sprawi to, że wielu niezadowolonych ze swojej sytuacji specjalistów zdecyduje się skorzystać z ofert pracy zamieszczonych przez agencję Martin Leasing Jobs.

Jakie zalety ma praca w Austrii?

Oferty pracy w Austrii są niezwykle atrakcyjne już na pierwszy rzut oka. Nietrudno bowiem zauważyć, że kandydat na wybrane stanowisko jest zobowiązany do minimalnej ilości formalności. Jako że kraj jest jednym z członków Unii Europejskiej, do przeprowadzki nie są wymagane żadne dodatkowe zgody czy wizy – obowiązkiem jest wyłącznie rejestracja we właściwym urzędzie gminy. Agencja pośrednictwa pracy Martin Leasing Jobs dodatkowo pomaga w załatwieniu wszystkich niezbędnych procedur. Możesz liczyć na nich od momentu poszukiwania pracy, przez proces rekrutacji do organizacji miejsca zamieszkania na czas zatrudnienia za granicą.

Należy podkreślić, że choć Austria jest stosunkowo mała, to jeden z najbogatszych i najprężniej rozwijających się krajów w Europie. To zaś oznacza, że jej mieszkańcy żyją na wysokim poziomie. Warto zdawać sobie sprawę, że przeciętne wynagrodzenie jest blisko 40% wyższe od średniej europejskiej, zaś poziom bezrobocia to zaledwie kilka procent. Wśród pracowników pożądanych przez tamtejszych pracodawców są natomiast kiepsko opłacani w Polsce elektrycy czy spawacze.

Prężny rozwój gospodarczy i ekonomiczny kraju oznacza również, że pracownicy mogą liczyć w nim na wysokie wynagrodzenie podstawowe oraz korzystne warunki zatrudnienia. Oferty pracy w Austrii, które znajdziesz w witrynie agencji Martin Leasing Jobs, to niemal w zupełności korzystne formy zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę. W jej ramach otrzymujesz m.in. wszystkie świadczenia socjalne, 13. i 14. wypłatę czy premie świąteczne.

Oferty pracy w Austrii są coraz częściej brane pod uwagę przez Polaków również z tego względu, że mogą oni liczyć na atrakcyjne świadczenia socjalne. To m.in. zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 55% ostatnio otrzymywanego wynagrodzenia, zasiłki rodzinne, pomostowe czy przejściowe. Prawo do nich zyskuje się po przepracowaniu co najmniej 28 tygodni w ostatnim roku.

Dla wielu osób przeglądających oferty pracy w Austrii ważne jest również to, że na miejscu spotkają naprawdę sporo Polaków – obecnie zatrudnionych jest tam ich ponad 55 tysięcy. Gdzie z pewnością usłyszysz język polski? Najwięcej naszych rodaków przeniosło się do Wiednia oraz Dolnej i Górnej Austrii. To argument dla tych, którzy boją się wyruszać za granicę do zupełnie nieznanego miejsca.

Praca w Austrii to często decyzja na całe życie. Polacy szukają zatrudnienia w kraju, który jest nie tylko bogaty i przyjazny dla mieszkańców, ale również piękny. W dni wolne od pracy naprawdę jest co podziwiać. Warto zobaczyć jezioro Gosau czy wąwozy Lammerklamm, a to dopiero początek naprawdę malowniczych krajobrazów.

Dla kogo są oferty pracy w Austrii?

Najczęściej powtarzające się oferty pracy w Austrii to elektryk, spawacz i pomocnik budowlany. Na pracowników reprezentujących te zawody czekają naprawdę atrakcyjne warunki zatrudnienia. Musisz jednak wiedzieć, że austriaccy pracodawcy szukają osób wykształconych w danym zawodzie i posiadających potwierdzone doświadczenie. Co więcej, wymogiem na start jest także znajomość języka w stopniu komunikatywnym. Nierzadko oczekuje się również, by potencjalny pracownik posiadał prawo jazdy kat. B i własny samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.