Długoterminowy wynajem aut – czy to się opłaca?

Para cieszy się wynajętym autem

Co zrobić, gdy cena auta, o jakim marzymy jest dla nas zbyt wysoka, a nie dostaniemy kredytu na jego zakup? Rozwiązaniem może być wynajem długoterminowy. Czym różni się on od leasingu i dla kogo jest korzystny?

Czym jest wynajem długoterminowy?

Najem długoterminowy auta, to dzierżawa pojazdu na określony czas, w zamian za comiesięczne opłaty. To sposób na spełnienie marzeń osoby, której nie stać na dany model auta lub, która z różnych względów nie chce posiadać go na stałe. To również rozwiązanie dla tych, którzy mają problemy z uzyskaniem kredytu na zakup samochodu. Długoterminowy wynajem aut wymaga podpisania umowy pomiędzy najemcą a wynajmującym. Różnica pomiędzy wynajmem, a leasingiem polega na tym, że wynajęte auto może, lecz nie musi stać się własnością osoby wynajmującej po zakończeniu umowy. Długoterminowy wynajem samochodów, to umowa leasingu z wysokim wykupem. Wynajmujący użytkuje samochód przez określony okres czasu, a po jego upływie oddaje go firmie leasingowej. W cenie wynajmu zawarty jest serwis auta i ubezpieczenie. Wynajem aut wiąże się z dodatkowymi pakietami usług.

Zalety wynajmu długoterminowego

Wynajem samochodów jest korzystny z wielu względów. Osoby nieposiadające środków finansowych na zakup auta, mają do dyspozycji wymarzony model. W cenie abonamentu, jaki płacą co miesiąc, wliczone są koszty ubezpieczenia, przeglądy i naprawy. Wynajmując markę nissan w https://www.nissanfinance.pl/finansowanie/najem-dlugoterminowy, nie musimy martwić się o to, że auto ulegnie awarii i zostaniemy bez samochodu. Abonament gwarantuje auto zastępcze na czas naprawy pojazdu. Poza wydatkami na paliwo, nie interesują nas żadne dodatkowe koszty związane z samochodem i formalności z nim związane. Auta na wynajem, to sposób na posiadanie samochodu, dostosowany do naszych możliwości finansowych. Umowa na wynajem aut może obowiązywać od 2 do 5 lat i zakłada ustalony limit kilometrów. Przekroczenie ich, wiąże się z dodatkowymi, ustalonymi w umowie kosztami.

Samochody na wynajem, to sposób, by przez kilka lat jeździć wybranym autem, za niewielką cenę płaconą miesięcznie, bez martwienia się dodatkowymi kosztami. Po upływie umowy nie ma kłopotu ze zbyciem auta. Można wynająć kolejne, a koszty miesięczne są niższe niż przy klasycznym leasingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.