Dobry pracownik to zadowolony pracownik – jak zadbać o odpowiednie warunki pracy?

Zadowoleni pracownicy

Każdy pracodawca marzy o zespole zgranych, efektywnych i niezawodnych pracowników. Jednak nie każdy wie, jak osiągnąć pułap, w którym pracownik jest maksymalnie wydajny , a jednocześnie maksymalnie zadowolony. Potencjalny pracownik poszukujący nowego miejsca pracy nie tylko oczekuje odpowiedniego wynagrodzenia finansowego i uczciwej umowy, ale także szeregu świadczeń pozapłacowych, które wpłyną na jego wydajność i dobre samopoczucie w miejscu pracy. Benefity dla pracowników to dziś podstawa, aby przyciągnąć do siebie pracownika i zatrzymać go na dłużej.

Jaką funkcję pełni system kafeteryjny?

W dobie różnorodnych dodatków pracowniczych, które mogą zachęcać do pracy, niezbędne jest wykorzystanie odpowiedniego narzędzia, które pozwoli lepiej zarządzać dostępnymi benefitami dla pracowników. Tym narzędziem jest system kafeteryjny – działający na zasadzie platformy internetowej, oferuje szeroki wachlarz gotowych dodatków pozapłacowych, takich jak: wejściówki na siłownię, bilety na wydarzenia kulturalne, kupony na lunch, dodatkowe ubezpieczenie i wiele, wiele więcej. Każdy pracownik może założyć sobie indywidualne konto, natomiast pracodawca decyduje o puli środków dostępnych na wykorzystanie danego benefitu.

Indywidualne podejście do potrzeb pracownika – benefit benefitowi nierówny

Ilość i różnorodność dostępnych benefitów dla pracowników, a także możliwość ich konfiguracji może przyprawić o ból głowy niejednego pracodawcę. Pracownicy różnią się między sobą pod względem oczekiwań i potrzeb, które z kolei są zależne od czynników takich jak: wiek, miejsce zamieszkania, sytuacja życiowa, zainteresowania, status, itd. Ten problem również rozwiązuje system kafeteryjny dla pracowników. Dzięki niemu każdy pracownik indywidualnie i swobodnie może wybrać interesujący go dodatek o każdej porze i wybrać odpowiedni dla siebie termin realizacji.

Czym jest platforma Employee Wellbeing?

Jak wiemy, wysiłek fizyczny, ćwiczenia, a nawet niewielki ruch uwalnia w naszym mózgu najwięcej endorfin – hormonu szczęścia, który poprawia nasz nastrój na długo po treningu. Pracodawców, którzy znają zbawienne skutki wysiłku fizycznego, może zainteresować działanie platformy Employee Wellbeing. Platforma Employee Wellbeing taka jak np. Fitqbe to system motywowania pracowników, powstała w trosce o ich dobre samopoczucie i energię do pracy. Została stworzona w celu zachęcania ich do zdrowego trybu życia poprzez różne dostępne funkcje platformy. Pracownicy mogą zbierać punkty, a następnie wymieniać je na nagrody, zdrowo rywalizować między sobą i poznawać siebie nawzajem poprzez dołączanie do grup tematycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.