Dodatkowe funkcje antywirusów Avast w wersji komercyjnej

Uśmiechnięci pracownicy w firmie

Skaner antywirusowy, firewall oraz filtr antyspam to w tym momencie standard w każdym programie antywirusowym. Znaleźć je można nawet w darmowych wersjach. Tym, co wyróżnia antywirusa na rynku, są jego funkcje dodatkowe, dostępne zazwyczaj w komercyjnych wydaniach. Zobacz na przykładzie antywirusów Avast (bo one też mają wersje płatne) co można znaleźć w profesjonalnym programie do ochrony przed zagrożeniami.

Dodatkowe funkcje w antywirusie AVAST

Funkcje, na które warto zwrócić uwagę, to między innymi te, które zwiększają skuteczność ochrony przed wirusami. W Avast jest to umiejętność rozpoznawania wielu rodzajów zagrożeń oraz zaawansowane sposoby chronienia przed nimi. Nasz antywirus radzi sobie zarówno z phishingiem (dzięki bardzo dobrym filtrom antyspamowym oraz kontroli linków w e-mailach), jak również z ransomware. Potrafi monitorować zachowanie plików zainstalowanych w systemie i zareagować, kiedy staje się ono niebezpieczne dla komputera.

Antywirus Avast chroni również inne urządzenia w komputerze, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów do zbieranie informacji (np. kamerę internetową).

Antywirus AVAST posiada przydatny tryb pasywny

Ciekawą funkcją jest możliwość używania dwóch antywirusów jednocześnie. To tak zwany tryb pasywny pozwalający wyłączyć część funkcji antywirusa i korzystać z pozostałych. Sprawia to, że programy nie kolidują ze sobą i nie powodują problemów w systemie. Dla użytkowników to dobra informacja: nie trzeba odinstalowywać poprzedniego antywirusa. Wystarczy po prostu zmienić ustawienia w intuicyjnym i łatwym w obsłudze panelu sterowania.

Antywirus Avast pomaga również zabezpieczyć sieć Wi-Fi. Wbudowano w niego mechanizmy które monitorują każdy jej element. Dzięki temu od razu wiadomo czy hasła do routera są wystarczająco trudne do odgadnięcia oraz czy nikt nie szpera wewnątrz sieci. Każda próba włamania jest raportowana i blokowana.

Najlepsza ochrona dzięki stałej aktualizacji bazy zagrożeń

Oferowana przez antywirus Avast ochrona jest bardzo skuteczna, dzięki rozbudowanej bazie wirusów. Współtworzy ją dwa miliony użytkowników przesyłających próbki zagrożeń do laboratorium Avast. Pozwala to technikom szybko i skutecznie zareagować na zagrożenie.

Tworzą szczepionkę, którą natychmiast udostępniamy wszystkim innym użytkownikom antywirusa. Dzięki bazie wirusów, która aktualizuje się wielokrotnie w trakcie dnia, ochrona jest natychmiastowa.

Antywirus który zabezpieczy i zapamięta dla Ciebie wszystkie hasła

Nasz program chroni również hasła działając niczym wirtualny sejf. Można w nim zamknąć informacje dostępowe do różnych portali, banków i kont. Później wystarczy jedynie pamiętać hasło do menadżera, a on pomoże się zalogować. Już nie trzeba zaśmiecać sobie głowy pamiętam tego wszystkiego!

Darmowa pomoc techniczna dla użytkowników AVAST

Tym, co wyróżnia antywirusy Avast na rynku, jest również darmowa pomoc techniczna po polsku. W razie problemów z instalacją i konfiguracją programu wystarczy zadzwonić lub wysłać maila. Możliwość skorzystania z niej dotyczy jednak tylko programów zakupionych u oficjalnego dystrybutora Avast w Polsce – w firmie CORE.

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

Skorzystaj z ochrony AVAST Ultimate.

Logo Avast

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.