Internet za granicą – czy naprawdę musi kosztować krocie?

Sygnał wi-fi

Choć możemy nie być tego świadomi, Polska przoduje w atrakcyjności ofert na dostęp do internetu. Większość naszych operatorów proponuje korzystne pakiety o adekwatnych cenach, dzięki czemu nie musimy martwić się wielkością naszych rachunków. Jednak gdy wyjeżdżamy za granicę na dłuższy pobyt, koszty związane z dostępem do sieci często nieprzyjemnie nas zaskakują. Czy istnieje możliwość ich zredukowania, gdy przebywamy np. w Wielkiej Brytanii? Jak obniżyć swoje rachunki za pakiety danych? Kluczem do sukcesu jest dobre rozpoznanie rynku.

  1. Czytaj uważnie oferty i nie ograniczaj się do jednego operatora
  2. Dobrze jest zmieniać dostawców
  3. Nie bój się pytać o promocje…

Czytaj uważnie oferty i nie ograniczaj się do jednego operatora

Podobnie jak w przypadku Polski, także w Wielkiej Brytanii rynek dostawców jest silnie zdywersyfikowany. Daje to nam, klientom, duże pole do popisu w kwestii wyboru propozycji idealnej dla naszych potrzeb. Aby nie przepłacić za internet, a jednocześnie mieć go w takiej formie, jakiej sobie życzymy, w pierwszej kolejności musimy zrobić dobre rozpoznanie, na jakie pakiety możemy liczyć obecnie. Czasem różnice w cenach potrafią być naprawdę imponujące. Jak jednak zabrać się do opanowania tak dużego rynku? Aby nie zginąć w morzu ofert, warto skorzystać z porównywarki, która większość parametrów zestawi za nas, a uzyskane rezultaty zostaną przedstawione w przystępny sposób. Zobacz tutaj, jak działają tego typu strony.

Dobrze jest zmieniać dostawców

Nie warto jest również przywiązywać się do jednego operatora – czasem promocje, które nas interesują, mają ograniczony czas działania lub inna firma po prostu zaproponuje lepszy deal. Z tego powodu co jakiś czas warto przeczesywać rynek, szczególnie jeżeli korzystamy z internetu mobilnego, bez umowy abonamentowej. W takiej sytuacji możemy łatwo i płynnie zmieniać dostawców na tych, którzy oferują najlepsze warunki, a jednocześnie zawsze możemy wrócić do używania już posiadanych kart SIM.

Nie bój się pytać o promocje…

…szczególnie jeżeli jesteś stałym klientem. W przypadku umów na abonament warto co jakiś czas zapytać operatora, czy nie może zaproponować nam jakiegoś ciekawego pakietu lub rabatu, w zamian za to, że jesteśmy długoterminowymi odbiorcami. Ten sposób nie zawsze zadziała, jednak mimo wszystko warto czasem z niego skorzystać – efekty mogą nas bardzo pozytywnie zaskoczyć. Jeżeli z kolei kończy nam się umowa z obecnym dostawcą, warto przed jej przedłużeniem spróbować renegocjować warunki lub po prostu zmienić firmę na inną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.