Jak pięknie ubrać choinkę?

złote bombki

Ubieranie choinki jest emocjonującym zajęciem nie tylko dla najmłodszych. Moment, w którym cała rodzina jest zaangażowana we wspólne ubieranie drzewka ma sobie nieco magii i zostaje we wspomnieniach na zawsze. Podpowiadamy, jak powinno się to robić prawidłowo – kiedy powiesić lampki i łańcuchy, a kiedy powinny zawisnąć na niej bombki choinkowe i inne ozdoby.

Jak przygotować choinkę do ubierania?

Zanim przejdziemy do głównego zadania, jakim jest ubieranie drzewka bożonarodzeniowego, powinniśmy przygotować samo drzewko. Zazwyczaj miejscem, w którym przechowujemy sztuczną choinkę, jest piwnica lub strych, dlatego też może być ono nieco zakurzone. Przed wniesieniem jej do domu powinniśmy nasze drzewko dokładnie oczyścić z kurzu.

Jeżeli w naszym domu ma być żywe drzewko, wiąże się ono z większymi przygotowaniami. Należy dokładnie obejrzeć jego gałęzie oraz je wyczyścić. Gałęzie mogą być zbiorowiskiem różnych nieczystości oraz ziemi. W przypadku żywej choinki bardzo ważna jest aklimatyzacja. Wniesienie jej bezpośrednio do ciepłego mieszkania, może skutkować tym, że zgubi część swoich igieł. Dlatego warto kilka dni wcześniej postawić ją w pomieszczeniu, w którym jest nieco niższa temperatura. Idealnie sprawdzi się garaż, piwnica lub pokój z uchylonym oknem. Przed samym ozdabianiem naszego drzewka, musimy ustawić je w wybranym miejscu i zapewnić równowagę. W tym celu przyda się stojak, w którym choinka powinna być umocowana. Gdy nasza choinka stoi już stabilnie, jest to czas na odświeżenie dekoracji, takich jak łańcuchy, lampki oraz bombki choinkowe.

Jak ubierać choinkę krok po kroku?

Ozdabianie choinki powinno się rozpoczynać od zawieszenia na niej elektrycznych lampek. Przed ich powieszeniem jednak warto się upewnić, czy działają tak, jak należy. Owijanie choinki najlepiej zaczynać od góry, przemieszczając się coraz niżej. Gdy drzewko jest większych rozmiarów, może przydać się więcej niż jeden komplet lampek – ich ilość powinna być uzależniona od wielkości drzewka oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Czasami łańcuch świetlny może okazać się za krótki – dlatego warto mieć pod ręką przedłużacz.

Kolejnym etapem jest zawieszenie bombek. Bombki choinkowe powinny być zawieszane od góry, zostawiając te najcięższe, do powieszenia na dolnych gałęziach. Wybór bombek jest naprawdę spory – od szklanych po plastikowe, w różnorodnych kolorach i motywach. Z pewnością na każdym drzewku znajduje się bombka, która liczy sobie wiele lat i wiąże się z ciekawą historią domowników.

Teraz przychodzi czas na łańcuchy. Grube, cienkie lub te wykonane własnoręcznie – z pewnością każde będą się pięknie prezentowały na choince. Dodatkowo można drzewko przystroić włosami anielskimi lub spryskać końcówki gałęzi sztucznym śniegiem w sprayu. Na sam koniec pozostaje zawiesić słodkie dekoracje, jak cukierki, pierniczki, suszone pomarańcze oraz czubek na górze choinki. Pod choinką można postawić świąteczne figurki lub szopkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.