Jak tanio kupić bilety na samolot?

Lot samolotem

Podróżowanie to marzenie wielu z nas, ale niektórzy uważają je za nieosiągalne ze względów finansowych. Istnieją jednak sposoby na to, aby nie przepłacać podczas zakupu biletów lotniczych, a wręcz przeciwnie – można odwiedzić wiele krajów za naprawdę niewielkie pieniądze. Oto kilka trików, dzięki którym można znaleźć bilety w naprawdę niskich cenach!

Elastyczne podejście

Z najlepszych ofert korzystają ci, którzy nie poruszają się w sztywnych ramach czasowych i nie szukają lotów w konkretnych terminach. Chcąc kupić bilet w okazyjnej cenie, sprawdzajmy, jak kształtują się one na przestrzeni miesiąca lub kilku. W ten sposób znajdziemy najtańsze propozycje – a jest to dość istotne, gdyż w jednym miesiącu ceny mogą różnić się nawet o kilkaset złotych w porównaniu do kolejnego.

Zapis na newsletter

To chyba najprostsza rzecz, jaką można zrobić, aby być stale na bieżąco z promocjami, obniżkami i ciekawymi ofertami. Większość portali i stron linii lotniczych posiada swój newsletter, gdzie regularnie (nawet codziennie) wysyłają informacje o obniżonych cenach i nowych kierunkach. Warto je sprawdzać i reagować, gdy pojawi się coś, co nas zainteresuje.

Szukanie w odpowiednie dni

Większość ludzi szuka lotów w weekendy, gdy nie są zajęci pracą i mają chwilę czasu, aby usiąść do komputera. Przewoźnicy o tym wiedzą, a co za tym idzie – podbijają ceny. Lepiej sprawdzać ceny w środku tygodnia. Najwytrawniejsi poszukiwacze robią to nawet w nocy czy wcześnie rano, wiedząc, jak dynamicznie mogą zmieniać się kwoty wyświetlane na stronach.

Używanie trybu incognito

Na każdej stronie internetowej, którą odwiedzamy, pozostawiamy po sobie ślad w formie ciasteczek. To daje liniom lotniczym informacje o tym, co nas interesuje. Ceny rosną, gdyż przewoźnik zakłada, że jeżeli coś nas interesuje, będziemy w stanie za to zapłacić więcej. W trybie incognito przeglądarki mamy większą anonimowość, a co za tym idzie – widzimy ceny realne, a nie sztucznie podbite.

Chcesz być stale na bieżąco? W https://smartix.pl/ znajdziesz najświeższe porady i informacje ze świata.

1 comment

  1. Justyna pisze:

    Ja zawsze bilety rezerwuje wcześniej i tez wychodzi to taniej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.