Jak zdobyć polubienia na FB?

zdobywanie polubień na FB

Kluczem do najlepszego rozpowszechnienia naszej firmy w Social Mediach jest między innymi założenie fanpage na Facebook’u, popularnym serwisie społecznościowym.

Jeśli uporałeś się z założeniem fanpage – super. Jednak nie osiadaj na laurach, to był dopiero początkowy krok do zaistnienia w Social Mediach. Musisz teraz poszerzyć swoje zasięgi oraz zachęcić do obserwowania i lajkowania swojej strony.

1. Włączaj się w dyskusję

Aby zaistnieć, nie możesz czekać z założonymi rękami. W menadżerze stron Facebook’a możesz zmienić swoje ustawienie „publikuj jako strona”. W tym momencie komentuj, dołączaj do grup i obserwuj strony, które są pokrewnie związane z twoją działalnością. Pamiętaj o kulturze, w końcu w internecie nigdy nic nie znika.

2. Podłącz inne społeczności do fanpage

Sukcesem jest umieszczenie na fanpage niezbędnych informacji o swojej stronie, a także jej adresu internetowego oraz wtyczek do pozostałych kont społecznościowych (Twitter, Instagram, Pinterest, Google+). Wtedy zainteresowani z łatwością Cię odnajdą i oznacza to dla Ciebie jeszcze jedno udogodnienie: możesz jeden post publikować tylko raz, a na pozostałych kontach opublikuje się automatycznie. Dodatkowo na swojej stronie osadź Like Box.

3. Regulatnie aktualizuj wpisy na fanpage

Zaniedbany, rzadko aktualizowany fanpage nie zachęca do zapoznania się z firmą. Twórz profesjonalne, zachęcające do aktywności pod postami wpisy z grafikami i zdjęciami nawiązującymi do tematu. Możesz również zawiązywać współpracę i udostępniać treści innych stron. Staraj się wybierać te, które wywołują najwięcej reakcji.

4. Kampanie

Jeśli chcesz powiększyć swoje zasięgi, możesz zdecydować się na płatną kampanię do zwiększenia ruchu na stronie. Wymaga to konkretnych stawek pieniężnych, jednak istnieje wielu specjalistów, którzy dokładnie zaprezentują, jak zdobyć polubienia na FB.

5. Bezcenne znajomości

Dobrym, bezpłatnym sposobem na rozpowszechnienie fanpage jest zaproszenie znajomych do polubienia. Możesz ich śmiało prosić o pomoc, aby lajkowali i udostępniali twoją stronę. Wystawianie pozytywnych opinii jest również mile widziane. Gdy dopiero co założyłeś fanpage, taka pomoc jest dla ciebie bezcenna!

1 comment

  1. Narta pisze:

    Pisać ciekawy conetent 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.