Jaki akumulator wybrać do zasilania awaryjnego

Podłączanie akumulatora do zasilania awaryjnego

Przerwy w dostawach prądu stanowią ogromny problem dla użytkowników nowoczesnych domów. Brak zasilania uniemożliwia bowiem prawidłową pracę oświetlenia, ogrzewania oraz systemów alarmowych. Akumulatory do zasilania awaryjnego sprawdzają się także w życiu osób pracujących zdalnie. Nagłe wyłączenie sprzętu biurowego może doprowadzić do utraty ważnych danych oraz spowodować zakłócenia w działaniu firmy. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, jaki akumulator do UPS sprawdzi się Twoim domu.

Dlaczego warto kupić akumulatory do zasilania awaryjnego?

Akumulatory do zasilania awaryjnego sprawdzają się zarówno w nowoczesnych gospodarstwach domowych, jak i w punktach handlowo-usługowych. Dodatkowe źródła zasilania pozwalają na prawidłowe działanie sprzętów gospodarstwa domowego oraz urządzeń biurowych. Nagłe przerwy w dostawie prądu mogą skutkować utratą ważnych danych i prowadzić do kosztownych opóźnień.

Szczególnie przydatne są także akumulator do oświetlenia awaryjnego, które są powszechnie stosowane w obiektach publicznych. Umożliwiają przeprowadzenie sprawnej ewakuacji zarówno z obiektów biurowych, jak i sklepów i innych punktów handlowo-usługowych. Właściciele nieruchomości nie powinni zapomnieć także o roli, jaką pełni akumulator do alarmu. Odpowiedni zasilacz pozwoli na optymalną ochronę budynku także w czasie awarii sieci energetycznej.

Jaki akumulator do alarmu wybrać?

Wybierając akumulator do alarmu, należy zwrócić uwagę na: pojemność, zastosowanie, budowę oraz żywotność. Odpowiednio dobrane źródło zasilania powinno odpowiadać na wszelkie potrzeby użytkowników. Warto przy tym podkreślić, iż nowoczesny sprzęt jest w pełni bezpieczny. W przypadku systemów alarmowych szczególną popularnością cieszą się akumulatory do zasilania awaryjnego typu AGM. Akumulatory buforowe pozwalają bowiem na magazynowanie energii.

Dodatkowe zabezpieczenie pod postacią zaworów VRLA ochrania przed niekontrolowanym wyciekiem gazów podczas doładowania baterii. Akumulatory odznaczają się długą żywotnością oraz odpornością na działanie czynników atmosferycznych i rdzy. Są przy tym wyjątkowo szczelne dzięki magazynowaniu elektrolitu w macie absorpcyjnej. Alternatywę stanowią akumulatory żelowe o podobnych cechach. Różnią się jedynie rodzajem elektrolitu, który w tym przypadku ma postać żelową. Podczas zakupów należy zwrócić także uwagę na pojemność akumulatora, który zależeć będzie przede wszystkim od wielkości instalacji oraz zakładanego czasu pracy zasilania.

 

Jakie akumulatory do zasilania awaryjnego sprawdzą się najlepiej?

Wybierając akumulator do UPS zwróć uwagę przede wszystkim na moc pobieraną przez obciążenie w kW lub kVA. Zasilacze UPS pozwalają nie tylko na zachowanie ciągłości działania urządzenia w przypadku awarii sieci, ale także chronią przed działaniem wahań napięcia. Ciągle monitorują stan sieci, dzięki czemu są w stanie dopasować najkorzystniejsze warunki zasilania odbiorników. Pełnią tym samym funkcję ochronną, zabezpieczając przed ewentualnym uszkodzeniem. W przypadku zasilacza UPS możemy wybrać zestawy z wbudowanym akumulatorem lub postawić na zewnętrzne źródło zasilania.

Ciekawym rozwiązaniem są moduły bateryjne do UPS, które pełnią rolę dodatkowych zasobników, przedłużających czas pracy. Nowoczesne modele są przy tym w pełni bezpieczne. Dodatkowe zabezpieczenie przeciwwybuchowe oraz dobre parametry rozładowania pozwalają na długotrwałe użytkowanie wybranych modułów. Odpowiednio dopasowane akumulatory do zasilania awaryjnego zapewniają nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.