Kredyt 50/50 – bez prowizji i bez odsetek!

Para leży w samochodzie podziwiając widoki

Zwykło się mówić, że najlepiej kupować auto bez korzystania z jakichkolwiek pomocy finansowych. Nie ma pewniejszej formy zakupu niż własne oszczędności. Wiadomo jednak, że nie każdy może pozwolić sobie na taki komfort, a potrzebę posiadania auta w dzisiejszych czasach mają wszyscy. W takim przypadku z pomocą przychodzą nam różne formy finansowania. Jedną z nich jest kredyt 50/50.

Artykuł partnera

Co kryje się za tajemniczą nazwą 50/50? Chodzi tutaj oczywiście o rozkład rat, które muszą zostać spłacone przez kredytobiorcę. Pierwsza z nich musi zostać uiszczona na początku okresu kredytowania, natomiast podczas spłaty drugiej połowy następuje spłacenie całości zobowiązania (zazwyczaj ma to miejsce po 12 miesiącach). To bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jednakże trzeba pamiętać, że pomimo nieoprocentowania drugiej raty, praktycznie zawsze będziemy musieli ponieść pewne koszty z tytułu uzyskania kredytu.

Niedawno w ofercie Dacii i RCI Banque pojawiła się jednak oferta kredytu 50/50  bez prowizji i bez odsetek – https://www.daciafinansowanie.pl/kredyt_bezprowizji_bezodsetek. Brzmi bajecznie, prawda? Sprawdźmy zatem jak ta forma finansowania sprawdza się w praktyce i czy w rzeczywistości jest tak samo atrakcyjna, jak na papierze.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla kredytu 50/50 od Dacii Finansowania wynosi… tak, 0%. Jeśli wybierzemy pojazd o cenie rynkowej 71 780 zł, a okres kredytowania ustawimy na 12 miesięcy, to wpłata własna wyniesie 35 890 zł, a opłata przygotowawcza osiągnie wartość… zgadliście – 0%. W takim wypadku po roku klient będzie zobligowany do wpłacenia kolejnych 35 890 zł. Wynika, więc z tego jedna prosta konkluzja – bierzemy auto za 71 780 zł i tyle też za nie płacimy.

Jedyne do czego jesteśmy zobowiązani to skorzystanie ze standardowego ubezpieczenia Dacii – „RCI Bezpieczny Kredyt”. Warto wspomnieć, że decydując się na Dacię Duster, możemy skorzystać z bardzo atrakcyjnej promocji i wykupić wcześniej wspomniane ubezpieczenie za symboliczną złotówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.