Kurs nurkowania nad Morzem Bałtyckim. Jak wybrać?

Nurkowanie w morzu

Nurkowanie obecnie staje się coraz modniejsze, ponieważ nie jest już tak drogie, jak kiedyś. Dodatkowo powstało mnóstwo ciekawych ośrodków do nurkowania oraz centrów nurkowych, w którym można się wszystkiego nauczyć. Takie miejsca można spotkać nad Morzem Bałtyckim (popularnym Bałtykiem) oraz w całej Polsce (liczne jeziora, zalane kamieniołomy).

Sezon wakacyjny właśnie się rozpoczyna. Większość Polaków już zaplanowała urlopy i odlicza dni do jego rozpoczęcia. Coraz więcej mieszkańców naszego kraju decyduje się na spędzenie wczasów w którymś z kurortów poza granicami naszego kraju. Królują w tym Grecja, Bułgaria i Turcja. Jednakże nie oznacza to, że brakuje chętnych na wypoczynek nad Bałtykiem. Wręcz przeciwnie. Właściciele nadmorskich pensjonatów cierpią na kłopot bogactwa i muszą odmawiać kolejnym chętnym na spędzenie u nich wakacji. Bałtyk oferuje wiele atrakcji. Jedną z nich niewątpliwie są organizowane tam kursy nurkowania.

Jak wybrać kurs nurkowania nad Morzem Bałtyckim?

Wybierając kurs nurkowania, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Pierwszą z nich niewątpliwie jest określenie swojego poziomu zaawansowania. Nauka nurkowania dla początkujących zdecydowanie różni się od zajęć przeprowadzanych z osobami, które pierwsze szlify w nurkowaniu mają już za sobą. Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest oczywiście cena oraz umiejscowienie takich zajęć. Przede wszystkim trzeba określić sobie budżet oraz swoje oczekiwania. Wycieczki nurkowe na wraki mogą nas kosztować więcej niż nauka przeprowadzana niedaleko linii brzegowej. Warto przed wybraniem kursu nurkowania dowiedzieć się nieco o prowadzonych zajęciach oraz poczytać opinie w internecie na blogach i forach internetowych prowadzonych przez miłośników nurkowania. Morze Bałtyckie jest akwenem, w  którego obrębie znajduje się wiele szkół oferujących naukę nurkowania. Są one rozlokowane praktycznie wzdłuż całej linii brzegowej, wobec czego przy wyborze możemy kierować się także odległością od miejsca zamieszkania. Bałtyk jest chętnie odwiedzany przez płetwonurków z całego świata ze względu na liczne, świetnie zachowane, wraki, które spoczywają na jego dnie.

Pierwszy kurs nurkowania może nowego adepta zrazić lub zaszczepić w nim miłość do tego typu aktywności fizycznej. Należy dobrze się zastanowić nad wyborem szkoły, gdyż może mieć to wpływ na nasze dalsze postrzeganie tego sportu.

Artykuł powstał we współpracy z Centrum Nurkowym I Live Under Water.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.