Najlepsze gry edukacyjne

gry edukacyjne ranking

Często mamy dylemat, czy kupowanie gier w dobie technologicznego postępu ma sens. Jednak gry edukacyjne zawsze są dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu z dziećmi i znajomymi. Gra może ubarwić niejeden wieczór.

Tradycyjne gry dla dzieci i dorosłych

Wśród różnych form spędzania wolnego czasu prym wiodą klasyczne, najlepsze gry edukacyjne znane od wielu pokoleń. Takie, które wzbudzają najwięcej wspomnień i emocji związanych z naszym dzieciństwem.

Szachy

Strategiczna gra, która już dawno została uznana za dyscyplinę sportową. Tej gry nie trzeba przedstawiać, ponieważ ma wielu miłośników na całym świecie. Najmocniejszym orężem do wygrania tej gry jest logika i spryt.

Scrabble

Wspaniała gra przeznaczona dla każdego. Jest najpopularniejszą grą słowną na świecie i jest przeznaczona od 2 do 4 osób. Polega na układaniu słów z wylosowanych płytek z literami i układaniu ich na planszy ze słowami krzyżującymi się. To zabawa na długie godziny w deszczowe popołudnie. Wygrywa ten, kto uzyska największą liczbę punktów dzięki ułożonym literkom.

Taboo

Gra drużynowa, która ożywi każde spotkanie rodzinne oraz imprezę! W pudełku znajdziemy talię kart, klepsydrę, podstawkę, notes i piszczałkę. To gra drużynowa, polega na opowiadaniu o konkretnym słowie bez użycia tych, które znajdują się na kartce, a nasza grupa ma odgadnąć, o czym opowiadamy. Mamy na to określony czas i im więcej zgadną, tym lepiej. To szybka i płynna gra, która spodoba się każdemu.

Jenga

To gra zręcznościowa i jednocześnie umysłowa, w którą najlepiej gra się w dobrym towarzystwie. Polega na budowaniu wieży z drewnianych klocków, a gdy będzie już gotowa, gracze ostrożnie wyciągają na przemian kolejne klocki i wyciągają na szczyt, uważając, aby wieża się nie zawaliła. To emocjonująca gra, która podobnie jak szachy zyskała zwolenników na całym świecie.

5 Sekund

Kolejna gra towarzyska, która wymaga szybkiego mówienia oraz myślenia. Jeśli zastanawiasz się, jaka gra świetnie sprawdzi się na prezent dla znajomego, trafiłeś w 10! Będzie to główna atrakcja każdej imprezy. Gra polega na odpowiadaniu na pytania z czasomierzem, w tym czasie należy trzykrotnie odpowiadać poprawnie. Do zestawu dołączono planszę z pionkami. Wygrywa ta osoba, która najszybciej przejdzie całą planszę.

1 comment

  1. Nerdzik pisze:

    Może nie do końca gra, ale ja polecam program FullRecall, świetny do nauki wszystkiego co tylko nie wprowadzisz do bazy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.