Nowości serialowe i filmowe w naszych domach dzięki VOD

Mężczyzna ogląda telewizję w nocy

Kiedyś, aby obejrzeć wielki hit trzeba było iść do kina, a jeśli nie miało się takiej możliwości, choćby ze względów finansowych, to trzeba było czekać czasem i latami na film w telewizji. Dziś serwisy VOD są powszechnie dostępne dla każdego, kto ma dostęp do Internetu. Za kilkoma kliknięciami możemy oglądać największe światowe przeboje filmowe i serialowe.

Serwisy VOD – co to właściwie jest?

VOD to skrót od angielskiego zwrotu video on demand, czyli po prostu „wideo na żądanie”. W Polsce pierwsze takie serwisy zaczęły pojawiać się już w 2007 roku, ale prawdziwy boom nastąpił w latach 2012-2013, a dziś wybór stron, platform, serwisów i aplikacji jest przeogromny i każdy może znaleźć coś dla siebie. Największe sieci telewizyjne mają swoje serwisy VOD, dzięki którym mamy dostęp do najnowszych odcinków seriali i premier filmowych, jeszcze nieemitowanych w telewizji. Ta usługa dostępna jest dla subskrybentów. Subskrypcja na takich portalach jak IPLA, TVN PLAYER czy TVP VOD mogą być opłacane na kilka sposobów. Można wykupić różne abonamenty, z dostępem do poszczególnych stacji oraz o różnej długości trwania. Często pierwszy miesiąc oferowany jest za darmo. Cena za taki dostęp później, także nie jest wygórowana, bo oscyluje w okolicy 10 PLN za miesiąc.

To jest opłata, na którą pozwolić może sobie niemal każdy i cieszyć się ulubionymi bohaterami, kiedy tylko chce. To jest największa zaleta VOD. Nie jesteśmy, bowiem skazani na konkretną godzinę emisji, a program lub serial możemy w dowolnej chwili spauzować i kontynuować oglądanie w dogodnym momencie.

Nie tylko filmy i seriale

Platformy VOD oferują także transmisje PPV, z angielskiego pay-per-view, czyli „płacisz za obejrzenie”. Ta metoda jest przez operatorów stosowana przy transmisjach sportowych, najczęściej galach bokserskich i KSW. Płacimy, najczęściej za pomocą SMS, karty lub BLIKa za możliwość oglądania największych widowisk sportowych we własnym domu.

Podsumowując, możemy z całą pewnością stwierdzić, że cały świat mamy w zasięgu ręki, a właściwie pilota do smart TV lub aplikacji na smartfon lub tablet.

Seriale online oglądaj na horrortube.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.