Pendrive reklamowe – USB 3.0

USB 3.0 charakteryzuje się dużo większą prędkością przesyłu danych (zapis/odczyt) w stosunku do USB 2.0. Pendrive reklamowe ze złączem 3.0 są szczególnie rekomendowane w przypadku większych pojemności (32GB, 64GB, 128GB). Co ważne, wszystkie urządzenia w standardzie 3.0 są kompatybilne z USB 2.0.

Coraz szersze zastosowanie dla Pendrive’ów reklamowych mają interfejsy USB 3.0.

Jest to na tyle istotne, że duża prędkość transmisji danych staje się coraz częściej niezbędna do nagrania materiału (np. aparaty i kamery cyfrowe oferują coraz większe rozdzielczości, co zwiększa rozmiar rejestrowanego przez nie obrazu). Dodatkowo większość użytkowników nie chce zbyt długo czekać na przesyłanie plików z komputera do pamięci urządzenia.

W porównaniu do USB 2.0 wtyczki interfejsu USB 3.0 mają pięć styków więcej. SSTX + iSSTX – służą do transmisji danych z hosta do urządzenia zewnętrznego, natomiast SSRX + iSSRX są przeznaczone do przesyłania danych w odwrotnym kierunku, a więc z urządzenia zewnętrznego do hosta Ponadto jest dodatkowy przewód masowy GND.

Pendrive USB 3.0 z funkcją OTG (One To Go)

W ostatnim czasie na rynku dostępne jest coraz więcej pamięci USB z interfejsem 3.0, dodatkowo wyposażonych w złącze miniUSB wspierające  technologię OTG (One To Go) umożliwiającą podłączenie pamięci USB bezpośrednio do smartfonów lub tabletów z systemem Android. W ten sposób duża ilość danych może zostać przeniesiona w szybki i wygodny sposób bez konieczności podłączania np. notebooka. Oferowane rozwiązanie (OTG) nie wymaga zastosowania dodatkowych sterowników.

Wykorzystując możliwość znakowania (naniesienia logo na urządzeniach pamięci flash) możemy otrzymać marketingowo bardzo skuteczne narzędzie – Pendrive z nadrukiem lub grawerem. Pendrive o dobrych parametrach technicznych (USB 3.0), dodatkowo brandowany logo, zapewni nam świetną promocję wśród naszych Klientów oraz partnerów biznesowych i zapewne będzie często przez nich użytkowany.

Więcej informacji na www.flashstore.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.