Porównywarka telefonów – jak z niej korzystać i dlaczego warto?

Kobiety z telefonami

Tylko w pierwszym kwartale 2017 roku w Polsce sprzedano ponad 2 miliony smartfonów. Aż 89% z nich to modele z Androidem. Szeroka oferta producentów smartfonów zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Czym kierować się przy wyborze telefonu? Czy warto polegać na modelach oferowanych przez operatorów? Dlaczego warto korzystać z porównywarek telefonów?

Artykuł partnera

Z salonu czy ze sklepu?

Zasadniczo telefony oferowane nam przez operatorów to te same modele, które możemy kupić w sklepach i na platformach internetowych. Jedyna odczuwalna różnica to kwota zakupu. Zwykle operatorzy oferują najnowsze modele w atrakcyjnych cenach, ale kosztem wyższych, miesięcznych opłat. Jest to dobra opcja dla wszystkich, którzy nie dysponują środkami na zakup przyzwoitych smartfonów ze sklepu. To również dobre rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie śledzą bieżących trendów technologicznych i ufają, że konsultant w salonie doradzi im wybór najlepszego modelu.

Czego oczekuję od telefonu?

Znakomita większość użytkowników smartfonów zwykle wie czego poszukuje. Reklamy telewizyjne są nasycone dziesiątkami modeli o rozmaitej funkcjonalności, ale nawet obycie w technologii nie gwarantuje, że bez trudu wybierzemy idealny smartfon. Przed dokonaniem właściwego wyboru należy odpowiedzieć sobie na pytanie: co w smartfonie jest dla mnie najważniejsze? Wysoka jakość zdjęć i filmów? Bateria? Szybki procesor? Wodoodporność? Szybki transfer danych? To wszystko daje nam obraz telefonu, który zamknie w sobie idealne parametry. Jak go znaleźć?

Porównywarka telefonów

Wszystko wybieramy sprawniej, kiedy mamy odpowiednią skalę porównawczą. Porównywarki to łatwo dostępne i niezwykle przydatne narzędzia. Korzystamy z nich nie tylko podczas wyboru najlepszego ubezpieczenia samochodowego, czy najtańszego hotelu, ale również gdy kupujemy smartfon. Jak korzystać z porównywarki telefonów? To proste.

Mamy już upatrzone modele, ale nie możemy się zdecydować

Jeżeli wahamy się między kilkoma upatrzonymi modelami, wystarczy wyszukać je na stronie porównywarki i dodać do porównania. Serwis zestawia ze sobą rozmaite dane: wielkość urządzenia, wagę, procesory, system operacyjny, rodzaje zastosowanych rozwiązań itd. Dzięki temu jesteśmy w stanie określić, która konfiguracja jest dla nas najkorzystniejsza.

Mamy tylko predyspozycje, bez upatrzonych modeli

W tej sytuacji wiemy tylko jakie mamy oczekiwania wobec nowego aparatu, natomiast nie sympatyzujemy z żadną konkretną marką i na żadnej konkretnej nam nie zależy. Wówczas korzystamy z zaawansowanych filtrów porównywarki telefonów, gdzie wprowadzamy możliwie jak najwięcej parametrów, które chcemy widzieć w swoim nowym smartfonie. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują nowego smartfona, ale nie bardzo wiedzą na jaki model i markę się zdecydować.

Dlaczego warto korzystać z porównywarek telefonów?

Przede wszystkim dlatego, że nie musimy być ekspertami od wszystkiego. Czasem wystarczy wyraźne wykazanie kontrastu między parametrami danych modeli, by wybór stał się oczywisty. Część porównywarek dokonuje również analizy cen danego smartfona w poszczególnych sklepach. Pozwala to nie tylko oszczędzić czas, ale również daje możliwość kupna urządzenia w najkorzystniejszej cenie na rynku.

Z uwagi na fakt, że najchętniej wybieranym systemem operacyjnym w smartfonach jest Android, warto odwiedzić https://android.com.pl i zapoznać się z garścią przydatnych faktów. Warto mieć na uwadze także opinie użytkowników danego modelu. Dobrze zwrócić uwagę na pewną prawidłowość: nie zawsze najbardziej opłaca się kupno najnowszego smartfona. Czasem za te same pieniądze lepiej kupić nieco starszy, flagowy model danego producenta, niż wybierać najnowszą propozycję ze średniej półki. Porównywarki telefonów zestawiają ze sobą wiele parametrów, dzięki czemu łatwiej oszacować jaki smartfon będzie stanowił najlepszy wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.