Pozycjonowanie i SEO

reklama SEO

Czy wiesz, że SEO i pozycjonowanie to nie to samo? Wiele osób tego nie wie, bo w potocznym języku te dwa pojęcia często są używane zamiennie. Tymczasem pozycjonowanie jest terminem szerszym.

SEO zawiera się w pozycjonowaniu

SEO, czyli z angielskiego search engine optimization polega na dostosowaniu strony internetowej do prawidłowego wyświetlania się w wyszukiwarkach internetowych, tak, by strona znajdowała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Z kolei pozycjonowanie to wszystkie działania, jakie są podejmowane (włącznie z SEO), by strona znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania po wpisaniu konkretnej frazy i jednocześnie utrzymywała tę pozycję.

Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową?

Człowiek współczesny przyzwyczajony jest do szybkiego wyszukiwania informacji. Jeżeli chce skorzystać z usług szewca, to bardzo prawdopodobne jest, że skieruje się do pierwszego szewca, którego podpowie mu wyszukiwarka. Dlatego tak ważne jest, by zaistnieć wysoko w wynikach wyszukiwania. Nie wystarczy jednak zrobić tego raz i tak pozostanie. Pozycjonowanie ma więc na celu nie tylko osiągnięcie miejsca wysoko w wynikach wyszukiwania, lecz także i utrzymanie tej pozycji.

Pozycjonowanie lokalne

Obecnie wiele mówi się o zaletach pozycjonowania lokalnego. Frazy z nazwą lokalną mniejszą konkurencję i można je łatwiej wypozycjonować. Ponadto powiązanie z konkretną miejscowością lub rejonem jest ważne dla pozyskania osób, które szukają fachowca czy usługi w najbliższej okolicy. Pozycjonowanie lokalne daje dobre efekty, jednak trzeba wiedzieć, jak to zrobić. Dlatego warto zlecić wykonywanie takiej usługi firmie, która specjalizuje się w pozycjonowaniu. Jeżeli jednak chcemy podjąć działania, by samodzielnie wypozycjonować stronę, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z narzędzia, jakim jest wizytówka Google Moja Firma. Wizytówki te, które można bezpłatnie założyć, często wyświetlają się wyżej w wynikach wyszukiwania niż strony internetowe.

Artykuł powstał dzięki http://simpliteca.com/oferta/pozycjonowanie-lokalne/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.