Produkcja obwodów drukowanych – dlaczego warto skorzystać z usług firm z kompleksową ofertą?

Obwody drukowane.

Produkcja obwodów drukowanych to skomplikowany, wieloetapowy proces, który wymaga dokładności, efektywności i stabilności. Firmy, które chcą zamówić płytki PCB, stają przed decyzją – szukać producenta, który oferuje kompleksowe usługi czy raczej zdecydować się na kilku podwykonawców? Jakie są zalety pierwszego rozwiązania i dlaczego może być ono dużo korzystniejsze niż drugie?

Na rynku nie brakuje przedsiębiorstw, które oferują kompleksowe tworzenie płytek PCB. Co to tak naprawdę znaczy? Produkcja obwodów drukowanych obejmuje kilkanaście etapów. Są to m.in. przygotowanie CAD oraz laminatu, dostosowanie rodzaju płytek i podłoża, wycięcie otworów montażowych, pod przelotki, a także umożliwiających pozycjonowanie, nakładanie powłoki z cyny i warstwy światłoczułej, tak zwane trawienie miedzi, nakładanie soldermaski, cięcie i frezowanie, a na koniec niezbędna kontrola jakości oraz dokładne testy.

Producent obwodów drukowanych w zależności od oferty specjalizuje się albo wyłącznie w jednym etapie, np. montażu powierzchniowym, albo zajmuje się wszystkim od początku do końca, czyli do uzyskania finalnego produktu zgodnego z wymaganiami klienta.

Kompleksowa produkcja płytek PCB – zalety

Jeżeli wybiera się firmę działającą kompleksowo, można mieć pewność, że cykl produkcji będzie stabilny, a zarządzanie gospodarką magazynową optymalne. Dlaczego? Ponieważ drukowanie płytek PCB odbywa się w jednym miejscu. Co za tym idzie, odbiorca nie musi się martwić o ewentualny brak potrzebnych komponentów albo opóźnienia w ich dostawie. Za wszystko odpowiada przedsiębiorstwo, z którym podpisało się umowę na płytki PCB na zamówienie. Taka umowa to jednocześnie gwarant terminowości i wysokiej jakości wytworzonej elektroniki. W przypadku konieczności współpracy kilku podwykonawców może okazać się, że dotrzymanie terminu nie jest możliwe, bo jeden z nich nie zrealizuje swojej usługi w wyznaczonym czasie, a jakość w zależności od firmy będzie różna.

Oprócz tego korzystanie z oferty przedsiębiorstwa z kompleksową ofertą pozwala znacząco zaoszczędzić czas i pieniądze. Dlaczego? Czas ze względu na to, że kontaktuje się z przedstawicielami jednej firmy i to od nich uzyskuje wszystkie informacje. Im przekazuje się również ewentualne uwagi albo zadaje pytania. Pieniądze, ponieważ koszty operacyjne są mniejsze niż przy wyborze kilku podwykonawców. Nie trzeba również płacić za przewożenie płytek PCB w różne miejsca. Płytki drukowane powstają w jednej fabryce.

Szukasz doświadczonej firmy oferującej kompleksową produkcję obwodów drukowanych? Zajrzyj do https://printor.pl/oferta/produkcja-pcb

Produkacja obwodów drukowanych.

Dodatkowe korzyści

Płytka drukowana na zamówienie w ramach kompleksowej realizacji to nie tylko kilkanaście etapów produkcji, lecz także możliwość uzyskania wsparcia inżynieryjnego projektu i opieka posprzedażowa. Przedsiębiorstwa świadczące usługi od A do Z zazwyczaj indywidualnie traktują każdego klienta i bardzo dbają o wysoką jakość obsługi, żeby wszyscy byli zadowoleni ze współpracy.

1 comment

  1. Mateusz Niewójt pisze:

    Ciekawy artykuł 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.