Reklamy na Facebooku – wypromuj swoją firmę w mediach społecznościowych!

Media społecznościowe

Chcesz wypromować swoją firmę w internecie? W takim przypadku nie zapomnij o mocy mediów społecznościowych!

Media społecznościowe to obecnie bardzo popularna metoda dzielenia się informacjami pomiędzy ich użytkownikami. To także skuteczny sposób promocji – reklamy na Facebooku oraz reklamy na Instagramie i w innych serwisach social media są obecnie jednymi z najbardziej popularnych metod e-marketingowych.

Czym jest social media marketing?

Social media marketing, czyli reklama w mediach społecznościowych to określenie grupy metod marketingowych wykorzystujących serwisy społecznościowe różnych typów, na przykład Facebook, Instagram, Snapchat, LinkedIn, YouTube, a także inne serwisy tego rodzaju.

Reklama w mediach społecznościowych pozwala firmom na dotarcie do wielu nowych klientów i umożliwia łatwą komunikację z nimi.

Dzisiaj social media marketing to jedna z najpopularniejszych metod e-marketingowych, która wybierana jest zarówno przez mikro i małe firmy, jak również przez największych graczy na rynku.

Zalety reklamy w mediach społecznościowych:

 • poprawa sprzedaży usług i produktów firmy
 • zaznaczenie obecności firmy on-line
 • prezentacja reklamy wybranej grupie odbiorców
 • poprawa rozpoznawalności marki firmy
 • podniesienie wizerunku firmy on-line
 • przystępne ceny realizacji kampanii reklamowej
 • budowa trwalszych relacji z klientami
 • łatwiejsze pozyskanie nowych pracowników i kontaktów biznesowych

Gdy chcesz, aby także Twoja firma zaistniała w internecie, nie zapomnij o tym, by wypromować ją również w mediach społecznościowych. Na szczególną uwagę zasługuje Facebook, ponieważ to właśnie ten serwis posiada największą liczbę użytkowników. O czym warto wtedy pamiętać?

Strona firmy na Facebooku to dziś podstawa

Pierwszym krokiem do promocji firmy w social media, czyli w mediach społecznościowych jest założenie jej strony, czyli tak zwanego fanpage’a. Otwarcie takiej strony nie jest związane z żadnymi kosztami i już sam fanpage jest wystarczający do tego, aby zacząć skuteczną promocję swojego biznesu.

Fanpage sam w sobie stanowi reklamę na Facebooku. To tam firma może publikować różnego rodzaju informacje, na przykład o nowościach i promocjach, może także komunikować się ze swoimi fanami, a także organizować rozmaite akcje, na przykład konkursy.

Systematyczne publikowanie ciekawych wpisów na stronie firmy na Facebooku i angażowanie się w konwersację z odbiorcami są zatem bardzo ważne, aby zacząć przyciągać do niej nowych klientów i zbudować ich lojalną grupę.

Płatne reklamy na Facebooku dopasowane do grupy odbiorców, czyli Facebook Ads

Bezpłatny fanpage to zatem baza reklamy na Facebooku, ale do dyspozycji firm są także płatne reklamy – Facebook Ads.

Reklamy Facebook Ads pozwalają firmie na prezentację swojej oferty skierowanej do konkretnej grupy odbiorców, dzięki temu możliwe jest uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów.

Grupa odbiorców, inaczej grupa docelowa to grupa użytkowników serwisu społecznościowego, którzy charakteryzują się określonymi danymi. Dane te przekładają się na zainteresowanie promowanymi usługami czy produktami.

Reklamy na Facebooku Facebook Ads idealnie nadają się do targetowania, czyli do kierowania reklamy do wybranej grupy docelowej. Wynika to z faktu, że serwis ten dysponuje bogatą gamą informacji związanych o swoich użytkownikach.

Wśród danych dotyczących użytkowników Facebooka znajdują się między innymi dane o:

 • wieku
 • płci
 • wykształceniu
 • miejscu pracy
 • statusie związku
 • sytuacji rodzinnej
 • lokalizacji
 • zainteresowaniach
 • nawykach konsumenckich

Na podstawie tych właśnie danych reklama Facebook Ads pozwala na dotarcie do tych odbiorców, którzy byliby nią najbardziej zainteresowani. To natomiast przekłada się na większą skuteczność tej reklamy na Facebooku.

Reklama Facebook Ads – szerokie możliwości dla reklamodawców

Płatne reklamy na Facebooku posiadają formę graficzną i prezentowane są one na stronie Facebooka, na przykład pomiędzy wpisami czy też po boku głównego bloku informacji. Są bardzo dobrze widoczne, dlatego też wyróżniają się wysoką skutecznością.

Warto przy tym wskazać, że reklamy na Facebooku, reklamy na Instagramie, a także w innych serwisach społecznościowych wyświetlane są nie tylko na komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych – smartfonach, tabletach.

Rodzaje formatów reklam na Facebooku:

 • reklamy w formie obrazów
 • reklamy wideo
 • reklamy w formie pojazdów slajdów
 • reklamy karuzelowe
 • reklamy w formie kolekcji

Zatem format reklamy na Facebooku można dopasować indywidualnie do konkretnych potrzeb firmy oraz do grupy odbiorców, do których jest ona kierowana.

Uruchomienie reklamy Facebook Ads jest naprawdę bardzo proste i można zrobić to także samodzielnie. W tym celu należy uzupełnić odpowiedni formularz, do którego dodaje się między innymi materiał reklamowy (obraz, film, tekst), określa się grupę odbiorców, budżet dzienny na reklamę, czas trwania promocji, a także preferowaną metodę płatności.

Reklama może być także modyfikowana, na przykład wtedy, gdy reklamodawca chce zwiększyć budżet i zaprezentować ją jeszcze większej liczbie odbiorców.

Praktyczne porady dla reklamujących się na Facebooku:

 • sprawdź teksty reklam przed ich zatwierdzeniem
 • skoncentruj się na przekazie swojej reklamy
 • prezentują swoją reklamę w różnych formatach
 • dopasuj przekaz reklamowy do swojej grupy odbiorców
 • stosuj obrazy w wysokiej rozdzielczości
 • zadbaj o to, aby proporcje obrazu odpowiadały umiejscowieniu reklamy
 • unikaj umieszczania zbyt dużej ilości tekstu na obrazie
 • zawsze sprawdzaj podgląd reklam

Ile kosztuje reklama na Facebooku?

Za reklamę na Facebooku nie musimy płacić ani złotówki wtedy, gdy zdecydujemy się tylko na założenie własnej strony internetowej – fanpage’a. W tym przypadku firma nie musi ponosić żadnych kosztów, gdy prowadzi taką stronę samodzielnie.

Aby jednak uzyskać większe zasięgi, czyli dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów z wybranej grupy odbiorców, warto zdecydować się na skorzystanie z płatnej metody reklamy Facebook Ads.

Należy przy tym zaznaczyć, że reklamy na Facebooku dają reklamodawcom bardzo dużą elastyczność, gdy chodzi o budżetowanie. Można z góry określić dowolną kwotę przeznaczoną na reklamę, dlatego też nie pojawia się sytuacja, gdy akcje promocyjne pochłoną więcej kosztów niż zakładano.

Facebook pozwala na ustawienie budżetu dziennego na działania promocyjne, a także budżetu całkowitego, czyli ogólnych kosztów związanych z reklamą Facebook Ads. Wystarczy już 1 dolar dziennie, aby rozpocząć promocję w tym serwisie społecznościowym!

Oczywiście, im wyższy budżet na reklamy na Facebooku, tym większa liczba odbiorców danego przekazu reklamowego, co pozwalana skuteczniejsze wypromowanie produktów czy usług. Jednak nawet bez pokaźnego budżetu można uzyskać wtedy bardzo dobre rezultaty.

Skuteczna reklama na Facebooku? Wybierz pomoc agencji social media!

Wielu przedsiębiorców decyduje się na samodzielne prowadzenie reklamy na Facebooku czy reklamy na Instagramie. Jednak dla uzyskania optymalnych efektów warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy fachowców w tej dziedzinie – agencji social media.

Agencje social media, nazywane także agencjami społecznościowymi, to agencje reklamowe, które koncentrują się na social media marketingu, czyli na reklamie w mediach społecznościowych. Agencja social media może zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, która obejmuj zaprojektowanie kampanii reklamowej, a także jej realizację.

Usługi w tym zakresie w mieście Kraków oferuje Agencja Social Media Shine On Agency. To właśnie tutaj klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie w realizacji reklamy w mediach społecznościowych, w tym reklamy na Facebooku i reklamy na Instagramie. Współpraca z Shine On Agency to przyszłościowa decyzja dla Twojej firmy!

Podsumowując, reklama na Facebooku oraz w innych mediach społecznościowych to dzisiaj jedna z najskuteczniejszych, a przy tym przystępnych cenowo form reklamy w internecie. Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, warto powierzyć ją specjalistom w tym właśnie zakresie – agencjom social media, które zadbają o to, aby promocja w mediach społecznościowych była jak najbardziej efektywna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.