Samochód od zaraz – kredyt, leasing czy najem długoterminowy?

Podawany klucz do samochodu

Marzenie o nowym samochodzie jest dość powszechne. Niestety nie każdego na taki luksus stać. Co wtedy? Rezygnacja z wyśnionego auta? Niekoniecznie. Z pomocą przychodzą wtedy różne formy finansowania – najpopularniejsze z nich to kredyt i leasing. Na popularności zyskuje także najem długoterminowy.

Artykuł partnera

Czym jest kredyt samochodowy? Jak sama nazwa wskazuje, jest to wsparcie finansowe na ściśle określony cel, którym jest auto. O tego typu kredyt można ubiegać się zarówno w standardowym banku, jak u dealerów marek motoryzacyjnych. Takie usługi oferuje chociażby znany na całym świecie, francuski koncern Renault – https://www.renaultfinansowanie.pl/finansowanie/. Zaletą takich rozwiązań są oferty idealnie skrojone pod klienta zainteresowanego konkretnym modelami samochodów.

Dealerzy samochodowi, tacy jak Renault, prócz ofert skierowanych przede wszystkim do klientów indywidualnych, posiadają w swoim portfolio usługi finansowe dla przedsiębiorców i klientów korporacyjnych. Leasing to najpopularniejsza forma, która jest niejako hybrydą kredytu i dzierżawy. Leasingobiorca dzięki umowie może korzystać z samochodu na ściśle określonych warunkach – auto nie staje się własnością, jest jedynie użyczone na pewien czas. Po okresie leasingu klient ma jednak możliwość wykupu pojazdu.

Przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni maja także możliwość skorzystania z najmu długoterminowego. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną używać samochodu przez dłuższy czas, jednakże nie posiadają wystarczającego budżetu, aby sfinansować zakup auta na własność. Do głównych zalet najmu długoterminowego należy szereg usług wliczonych w raty. Są to:

  • Ubezpieczenie Assistance,
  • Naprawy i przeglądy okresowe,
  • Samochód zastępczy w przypadku awarii bądź wypadku

Najem długoterminowy jest wygodny, ponieważ zwalnia klienta praktycznie z jakichkolwiek formalności związanych z posiadaniem samochodu. Wystarczy, że będziemy dbali o pełny bak, a podmiot finansujący zajmie się resztą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.