Sprzęt do ćwiczeń aerobowych

Kobieta ćwicząca na bieżni

Ćwiczenia aerobowe są głównie znane z tego, że pozwalają skutecznie walczyć z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Nic więc dziwnego, że cieszą się ogromna popularnością. W przypadku tego treningu bardzo ważną kwestią jest dobór odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń. Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami by ćwiczenia były nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim maksymalnie komfortowe. Poniżej umieściliśmy opis kilku najbardziej popularnych na rynku maszyn do ćwiczeń aerobowych.

Bieżnia elektryczna

Bieżnie elektryczne są jednymi z najstarszych maszyn treningowych. Obecnie w większości modeli dostępnych w sklepach można regulować nie tylko prędkość z jaką porusza się taśma, ale również stopień jej nachylenia.

Dodatkowo w nowoczesnych bieżniach dostępnych jest wiele gotowych programów treningowych o różnym stopniu trudności. Dzięki czemu są one doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób początkujących jaki i zaawansowanych.

Największą wadą bieżni jest jej rozmiar. Jest to typowy sprzęt na siłownie (do kupienia na marbo-sport.pl), który zajmuje sporo miejsca przez co raczej tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na umieszczenie go w domu.

Wiele osób obawia się, że ćwiczenia na bieżni są monotonne. Było tak faktycznie, ale w przypadku starych modeli. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w wiele rozwiązań, które skutecznie urozmaicają trening.

Orbitrek

Orbitrek to maszyna treningowa, która cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Jej główną zaletą jest to, że zmusza do pracy praktycznie wszystkie mięśnie naszego ciała a co za tym idzie pozwala skuteczniej spalać kalorie i modelować sylwetkę.

Dla wielu osób ogromne znaczenie ma również fakt, że zajęcia na orbitreku generują znacznie mniejszy hałas niż ćwiczenia na bieżni. Orbitrek jest też mniejszy niż bieżnia, przez co można na nim trenować nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Niestety do ćwiczeń na orbitreku trzeba się przyzwyczaić. Ruch wykonywany w czasie treningu na tej maszynie nie jest tak naturalny jak klasyczny bieg czy marsz.

Stepper

Kolejnym bardzo popularnym urządzeniem do ćwiczeń aerobowych jest stepper. Trenując na nim, wykonuje się ruch przypominający wchodzenie po schodach. Maszyny te są niezastąpione w przypadku modelowania mięśni pośladków i łydek. Jednak największa zaletą stepperów jest ich rozmiar.

Urządzenia te są tak niewielkie, że można na nich trenować praktycznie w każdym miejscu. Przechowywanie ich również nie sprawia żadnego problemu. Po zakończonym treningu wystarczy je schować do szafy lub pod łóżko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.