Strona internetowa w WordPress, dlaczego warto, jakie zalety?

laptop

Artykuł sponsorowany.

Myślisz o własnej stronie internetowej, która będzie estetyczna i przyjazna użytkownikom? A może rozwijasz swój biznes i potrzebujesz strony, którą łatwo będzie się pozycjonować? Mamy dla ciebie najlepsze rozwiązanie, czyli WordPress. Zobacz, dlaczego warto zbudować swoją stronę na tym CMS? Jakie są jego zalety i kto w szczególności powinien o nim pomyśleć?

WordPress – co to jest?

WordPress to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych CMS-ów, czyli systemów zarządzania treścią. Mówiąc najprościej jest to oprogramowanie, które pozwoli ci w stosunkowo łatwy i szybki sposób stworzyć własną stronę internetową bez znajomości programowania. Stronę na WordPress możesz zbudować samodzielnie (co jednak może okazać się dość czasochłonne) lub z pomocą agencji, która nie tylko ją stworzy, ale również zadba o jej wygląd, przejrzystość i użyteczność. Strony w WordPress wykonuje wiele agencji typu Mohi.to, tacy specjaliści dbają również o UX strony internetowej, pomogą ci ją zoptymalizować, a także będą wspierać w jej utrzymaniu i stałej aktualizacji. Dzięki temu twoja strona internetowa będzie w pełni funkcjonalna i przyjazna dla użytkowników, którzy chętnie na nią powrócą.

Ale skupmy się na samym WordPressie… Dlaczego spośród tak wielu CMS-ów, akurat ten cieszy się tak dużą popularnością?

Dlaczego warto założyć stronę na WordPressie?

Największą zaletą WordPressa jest jego cena, a raczej jej brak… Ten CMS jest po prostu darmowy, dlatego tak chętnie wybierają go start-upy, małe firmy czy freelancerzy, którzy tworzą na takiej stronie swoje portfolio. Bazując na darmowych wtyczkach i szablonach WordPress, poniesiesz wyłącznie koszty zakupu domeny i hostingu. A jakie jeszcze zalety posiada?

  • Prosty w edycji, w obsłudze.
  • Daje możliwość nadania różnych uprawnień użytkownikom (dlatego też często wybierany jest przez wydawnictwa, osoby prowadzące serwisy informacyjne czy magazyny).
  • Daje możliwość stworzenia indywidualnego szablonu WordPress, dopasowanego do wizerunku twojej marki.
  • Pozycjonowanie strony dzięki WordPress jest niezwykle proste. Ten CMS ułatwia podjęcie działań SEO.
  • Pełna responsywność panelu administracyjnego, dzięki czemu możesz zarządzać swoją stroną również z urządzenia mobilnego.
  • Posiada dobrze rozwinięty system pomocy technicznej.

Sklep internetowy na WordPress

Strona internetowa w WordPress to również świetne rozwiązanie, jeśli planujesz w przyszłości otworzyć sklep internetowy lub gdy po prostu chcesz przenieść swój biznes stacjonarny do internetu. Dzięki pluginowi WordPressa możesz zacząć sprzedawać swoje towary, używając dotychczasowej strony internetowej – umożliwi ci to WooCommerce. Co więcej, taki sklep internetowy na WooCommerce można zaprojektować i wdrożyć od zera lub przeprowadzić migrację z innego oprogramowania e-commerce. To również świetne rozwiązanie, jeśli masz bloga na WordPressie i chcesz zacząć go monetyzować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.