Telewizory Smart TV – czy warte zakupu?

Kobieta na telewizorze

Stosowanie nowoczesnych technologii w sprzęcie elektronicznym to dzisiaj standard, a rozwiązania typu QLED czy Smart TV szybko zyskują sympatię użytkowników. Warto najpierw określić swoje potrzeby i oczekiwania, a potem dobrać idealny do nich telewizor.

Smart TV oferuje rozrywkę na najwyższym poziomie dla całej rodziny. Na rynku jest wiele godnych uwagi inteligentnych telewizorów 55 cali 4K lub większych, które idealnie pasują do salonu.

Obecnie są cztery najważniejsze systemy operacyjne, czyli Tizen, Android TV, Samsung HUB oraz WebOS. Zanim jednak zrobisz rozeznanie w sklepie, dowiedz się, co to znaczy „Smart TV”, a następnie zobacz, jak wygląda QLED, Sony czy Panasonic i wybierz model najlepszy dla siebie

Smart TV, czyli inteligentny telewizor

Nowoczesny telewizor oferuje naprawdę wiele – wysokiej jakości obraz, świetny kontrast, dobry dźwięk, wrażenia kinowe oraz popularne Smart TV. W wielu modelach dzięki połączeniu z Internetem można cieszyć się nie tylko tradycyjną telewizją, ale też korzystać z aplikacji, komunikatorów czy social mediów. Wieloma, m.in. Samsungiem QLED 2018 czy najnowszym Philipsem, można sterować z poziomu smartfona.

Jaki rozmiar ekranu wybrać?

Aby w pełni cieszyć się z możliwości, jakie oferuje Smart TV, warto wybrać model w większym rozmiarze. Telewizor 55 cali 4K, pod warunkiem że zostanie właściwie skonfigurowany, zapewni rozrywkę dla każdego członka rodziny!

Eksperci przekonują, że 55 cali to absolutne minimum do salonu, jeśli zależy nam na kinowych wrażeniach. Na mniejszym ekranie, nawet gdyby był to QLED czy OLED, nie ujrzymy aż tak wielu szczegółów i nie docenisz wysokiej jakości obrazu.

Co takiego oferuje Smart TV?

Poszczególni producenci rywalizują ze sobą, oferując coraz nowocześniejsze modele. Oglądanie filmów i programów na życzenie, powiadomienia o poczcie elektronicznej, dostęp do platform z aplikacjami to jedynie przykładowe możliwości telewizorów Samsung QLED 2018, Sony czy Philipsa.

Warto zwrócić uwagę także na rodzaj sterowania telewizorem i sprawdzić obsługę pilota. Na przykład do urządzeń QLED do telewizora dołączany jest jeden pilot Smart Control. Wystarczy szybki Internet i można cieszyć się rozrywką w pełni!

Zalety Smart TV

Każdy telewizor ma swoje wady oraz zalety, ale w Smart TV przeważają dobre cechy, m.in. funkcjonalność, dostęp do mediów społecznościowych czy wciąż poszerzanej bazy aplikacji i platform (m.in. Netflix, Ipla). Treści wyświetlane na telewizorze 55 cali 4K naprawdę budzą emocje!

Ponadto użytkownik ma szansę obejrzeć wybrane programy, filmy czy seriale o dowolnej porze, skorzystać z bogatej oferty wypożyczalni, przeglądać Internet, podłączyć do telewizora smartfon i urządzić pokaz fotografii z wakacji itd. Decydując się na Smart TV, zastanów się, czego oczekujesz, aby czerpać radość z zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.