Terminale wózkowe, skanery i kolektory magazynowe – nowe technologie w logistyce

Wózek widłowy.

Artykuł partnera.

Technika stałe idzie do przodu. Nowe technologie i możliwości znacznie ułatwiają nasze codzienne życie, a także pomagają w wykonywaniu naszej pracy. Łańcuch dostaw i logistyka również korzysta z nowoczesnych rozwiązań. Z jakich urządzeń korzystać, żeby ulepszyć i przyspieszyć pracę magazynu? Poniżej kilka propozycji, które znajdą zastosowanie w codziennym użytkowaniu nie tylko w magazynach o dużej powierzchni, ale także w tych mniejszych.

Terminale wózkowe – do czego służą? 

Znacząco zwiększają efektywność przedsiębiorstw. Są to bardzo nowoczesne urządzenia, dzięki którym ułatwiamy pracę magazynu. Plusem terminali wózkowych jest wysoka odporność na wstrząsy, kurz, oraz wilgoć, co sprawdza się praktycznie w każdym sektorze usług. Rozbudowane oprogramowanie, które jest jednocześnie łatwe w obsłudze pozwala na funkcjonowanie w każdym otoczeniu.  Tego rodzaju terminal magazynowy sprawdzi się do każdego rodzaju wózka. Za sprawą swojej mobilności pozwala na przenoszenie i podłączenie do każdego wózka na naszym magazynie. Dzięki tego typu rozwiązaniom usprawnimy i przyspieszymy proces inwentaryzacji, cze realizacji zamówień.

Skaner magazynowy – nowoczesny i praktyczny

Jak ułatwić codzienne zadania wykonywane przez magazynierów? Za pomocą przenośnego skanera ręcznego! Co je charakteryzuje? Są praktyczne i łatwe w użyciu. Czytnik kodów kreskowych, który jest umieszczony z przodu skanera pozwala na szybką identyfikację towaru, który znajduje się na naszym magazynie, oraz wskazanie miejsca składowania. Dodatkowo skaner magazynowy pozwala na szybszą i dokładną kompletację zamówień. Na swoim ekranie wyświetla dane zamówienia, lokalizację na magazynie, oraz wymaganą ilość produktów, które są niezbędne do realizacji danego zamówienia. Mobilne skanery ręczne są ogromnym ułatwieniem pracy w mniejszych przedsiębiorstwach. Są łatwe w obsłudze, intuicyjne, a przy tym lekkie. Sprawdzają się także w zakładach produkcyjnych. Na ekranie wyświetla się zapotrzebowanie produkcyjne, co pozwala na szybkie dostarczenie odpowiednich materiałów na linię produkcyjną, zachowując przy tym ciąg pracy. Niewielkie urządzenie, które przyspiesza i koordynuje pracę całego przedsiębiorstwa.

Kolektory magazynowe, czyli wszystko w jednym miejscu

Przenośne kolektory magazynowe charakteryzują się tym, że są swego rodzaju przenośnym komputerem. Częstym oprogramowaniem, jakie można spotkać w tego typu urządzeniach jest system Android. Ma on szerokie zastosowanie również w codziennym życiu. Do czego wykorzystywane są te urządzenia?

– zbieranie danych w magazynie (np. podczas inwentaryzacji)
– weryfikacja stanów magazynowych
– wprowadzanie zamówień
– sprawdzanie cen
– wprowadzanie i modyfikacja cen
– przyjmowanie i wydawanie towarów

Przenośne kolektory magazynowe posiadają czytnik kodów kreskowych, który pozwala na szybką obsługę magazynową. Dodatkowo są odporne na kurz i wilgoć, co poszerza możliwości wykorzystania w różnym otoczeniu.

Podczas prowadzenia przedsiębiorstwa, lub zakładu produkcyjnego warto zaopatrzyć pracowników w odpowiednie narzędzia, które pozwolą im na szybsze i efektywniejsze wykonywanie obowiązków. Pozwoli to nie tylko na zapewnienie ciągłości pracy i uniknięcia opóźnień, ale także na szybszej realizacji zamówień, co korzystnie wpływa na renomę firmy.

Sprawdź też ofertę firmy Sebitu.

1 comment

  1. Rafał pisze:

    Technologia zadziwia mnie coraz bardziej. Jestem ciekaw jak dalej to wszystko będzie się rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.