Wymiana baterii w Iphone 11 – to proste!

Wymieniona beteria w zielonym Iphonie

Wraz z biegiem czasu nasz telefon zużywa się. Może to powodować znacznie szybsze rozładowywanie się sprzętu, lub też bardziej uciążliwe awarie, takie jak samoistne wyłączanie się lub też brak możliwości uruchomienia. Najczęstszym powodem zwykle okazuje się zbyt wysoki stopień zużycia baterii, i często, aby nasz sprzęt zaczął ponownie działać w pełni prawidłowo, konieczna jest jej wymiana.

Czy wymiana baterii jest skomplikowana?

Ograniczona żywotność baterii sprawia, że nasz IPhone będzie musiał zostać rozebrany. Proces ten wymaga wiedzy oraz uprzedniego przygotowania, dlatego też nie zaleca się wymiany baterii samodzielnie, gdyż może to doprowadzić do permanentnego uszkodzenia się sprzętu. Znacznie bezpieczniej będzie oddać naszego IPhona w ręce profesjonalnego serwisu, który styczność z wymianą baterii ma na co dzień. Tam usługa zostanie wykonana zupełnie bezproblemowo.

O czym warto pamiętać podczas wymiany baterii?

Wymiana baterii IPhone 11 nie polega jedynie na oddaniu telefonu do serwisu. Trzeba bowiem pamiętać o kilku zasadach, które mogą w przyszłości uchronić nas przed ponowną koniecznością naprawy sprzętu.

Przede wszystkim – zadbajmy o to, aby nasza bateria pochodziła z oryginalnych źródeł. Nie powinniśmy stosować zamienników (zwłaszcza tych najtańszych), aby zredukować koszty naprawy. Skutek będzie zupełnie odwrotny, gdyż w najbliższym czasie akumulator prawdopodobnie znów będzie musiał być wymieniony, a jest to najłagodniejsza konsekwencja – ponieważ na skutek używania zamienników często dochodzi do uszkodzenia pozostałych podzespołów.

Należy zwrócić także uwagę na wiele mniejszych czynników, które często zdarza nam się ignorować. Jednym z nich jest unikanie, w miarę możliwości, skrajnych temperatur. Nasz sprzęt zdecydowanie lepiej będzie czuł się w domowym zaciszu, gdzie temperatura najczęściej wynosi od 16 do 22°C. Natomiast jeżeli wiemy, że nie będziemy korzystać z naszego telefonu przez dłuższy czas, powinniśmy przechowywać go z połowicznie naładowaną baterią, najlepiej w zacienionym, suchym miejscu.

Czy baterię warto jest wymieniać?

Spora część użytkowników rezygnuje z wymiany baterii na rzecz wymiany całego sprzętu. Jest to nieoptymalne rozwiązanie, bowiem zamiana akumulatora stanowi niewielką część ceny nowego telefonu. Po zastąpieniu baterii jej nowym odpowiednikiem, nasze urządzenie zacznie działać jak zupełnie nowe – warto jest zatem zdecydować się na oddanie telefonu do serwisu, gdyż wcale nie jest to kosztowne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.