Wynalazki XXI wieku

wartościowe wynalazki naszej epoki

Choć gościmy w nim od niedawna, jest wiekiem przemian i nowoczesnego, technologicznego rozpędu.

Najważniejsze wynalazki

XXI wiek jest etapem wygód i technologicznych niespodzianek. Na szali ważone są losy technologii ratującej ludzkie życie, lub przeciwnie: ułatwiające. Zbliżamy się do ekologii i pochylamy nad środowiskiem.

Sztuczna trzustka

Obecnie nieuleczalny rak trzustki może zostać zniwelowany dzięki sztucznemu mechanizmowi ratującemu ludzkie życie. To spory krok w rozwoju leczenia cukrzycy oraz innych chorób związanych z tym gruczołem.

Facebook

Umożliwił ludziom przeniesienie własnych życiorysów i poglądów do wirtualnej rzeczywistości, w dodatku jest największym i najlepszym portalem społecznościowym umożliwiającym komunikację wśród użytkowników. Bez Facebooka nie wyobrażamy sobie życia i żadne z narzędzi technologicznych nie stało się uzależnieniem dla tylu osób. Niewiele mówi się o zagrożeniach płynących z użytkowania portalu.

Smartfony

Są wynalazkiem idealnym, upowszechnionym na wielką skalę. Nie ma dziś osób bez smartfona. Dzięki niemu komunikujemy się, robimy zdjęcia, mamy połączenie z siecią, pracujemy, płacimy, nawigujemy, nagrywamy i… można wymieniać bez końca. Bez dwóch zdań, smartfon to najlepszy wynalazek XXI wieku.

Czytniki E-booków

Dzięki nowoczesnym czytnikom, które mają połączenie z internetem mamy dostęp do wszystkich książek świata oraz czasopism, które możemy nosić przy sobie w kieszeni. Jedynym minusem jest bateria, którą należy od czasu do czasu naładować. Jednak to nic z przerabianiem materiału do druku.

Płatności telefonem

Są bezpieczne, wygodne i umożliwiają płacenie w każdych warunkach. Możemy zgubić portfel i mieć alternatywę. Dobrze zabezpieczony telefon na linie papilarne to gwarancja, że nikt niepowołany nie wykorzysta twoich środków.

Drukarka 3D

To wspaniale, że możemy zaprogramować urządzenie, które odtworzy nam wszystkie niezbędne części i elementy! W niedalekiej przyszłości będą służyć również ośrodkom medycznym i będą potrzebne przy przeszczepach, do ratowania ludzkiego życia.

Wynalazki XXI wieku to jedynie niewielki krok w stronę skoku technologicznego, który nas czeka.

1 comment

  1. Marcior pisze:

    Niedługo takie sztuczne trzustki będziemy sobie drukować na drukarce 3D 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.