Biurko z regulacją wysokości – Wady i zalety, czy warto, jak dobrać?

Mężczyzna pracuje przy biurku z regulacją wysokości

Biurko to niezbędny element w domu oraz w pracy. Istnieje wiele zawodów, które wymuszają siedzący tryb pracy i korzystania z laptopów i komputerów oraz innych urządzeń uzupełniających ich pracę. W domu najczęściej biurko służy do pracy zdalnej lub do nauki i odrabiania lekcji przez dzieci.

Siedzący tryb pracy jest bardzo męczący przez cały dzień. Aby choć częściowo wpłynąć na poprawę warunków pracy lub nauki wymyślono biurko z regulacją wysokości. Jest to biurko z elektrycznym napędem, bardzo wygodne i proste w użyciu. Jego idea opiera się na dopasowaniu wysokości blatu roboczego podczas wykonywania obowiązków w pozycji siedzącej i możliwości szybkiej zmiany na pozycję stojącą. Zmiana pozycji podczas pracy zwiększa komfort, relaksuje ciało i zapobiega zmęczeniu.

Zalety biurek z regulowaną wysokością

 • Możliwość wykorzystania w tradycyjnym biurze, w home office oraz do nauki
 • Dopasowanie do wzrostu użytkowników
 • Funkcja zapamiętania ustawień
 • Łatwa i prosta obsługa
 • Możliwość szybkiej zmiany pozycji pracy z siedzącej na stojącą, co odpręża ciało i odciąża kręgosłup
 • Różnorodność modeli i szeroki wybór kolorów umożliwia dopasowanie do każdego biura, gabinetu czy pokoju ucznia
 • Pozytywny wpływ na zdrowie przy używaniu w dłuższej perspektywie czasu
 • Zmniejszenie bólów pleców – naprzemienna pozycja pracy odciąża stawy i mięśnie
 • Wpływ na utrzymanie fit sylwetki – stanie przy pracy zużywa więcej energii niż pozycja siedząca
 • Wpływ na regulacje pracy serca i układu krwionośnego, zapobieganie opuchliźnie nóg
 • Poprawa nastroju i samopoczucia
 • Zwiększenie efektywności pracy – poprzez możliwość zmiany pozycji pracy pracownik odczuwa mniejszy dyskomfort i staje się bardziej produktywny
 • Szeroki zakres regulacji wysokości, nawet powyżej 120 cm

Wady biurka z regulowaną wysokością

Biurko z regulowaną wysokością to komfortowy i nowoczesny wynalazek, zainteresowanie jego wyborem zaczyna wzrastać. Mowa tu zwłaszcza o pracodawcach, którym zależy na zwiększeniu wydajności i jakości pracy biurowej. Jest jednak jedyna przeszkodacena takiego biurka. Obecnie trzeba przeznaczyc dość znaczne nakłady na zakup takiego sprzętu. I to jest właściwie jedyna wada tego produktu. Wyższe ceny osiągają biurka pochodzące od producentów zagranicznych. Warto więc zapoznać się z ofertą krajową, która oferuje niższe ceny.

Jak dobrać biurko?

Biurko z regulowaną wysokością dobiera się właściwie tylko pod względem pasującego do wnętrza wyglądu oraz rozmiaru blatu. Biurko ma minimalistyczny charakter, jest bardzo proste w konstrukcji. Będzie doskonale pasować do gabinetu czy pokoju ucznia. Jak sama jego nazwa wskazuje dopasowanie wysokości do użytkownika to kwestia samej tylko regulacji. Mogą korzystać z niego różni domownicy, zarówno rodzice, jak i dzieci w różnym wieku.

Kosztowny zakup biurka z regulowaną wysokością szybko się zwraca w postaci sukcesywnych, lepszych wyników w pracy. Przynosi to zarówno satysfakcję pracownikowi ze względu na lepsze samopoczucie oraz kierownictwu, które skupia się na osiąganiu zysków z pracy. Obopólne korzyści niwelują problem wysokiej ceny.

1 comment

 1. Ania Walczyk pisze:

  Trzeba przyznać, ze takie biurka są drogie, ale jednak moim zdaniem cena nie gra aż tak dużej roli dla komfortu i naszej wygody przy pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.