Czy warto inwestować w używane śmigłowce?

Mężczyzna stoi koło uzywanego śmigłowca

Transport lotniczy jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które muszą dużo i często podróżować. Lot helikopterem warto rozważyć zarówno w przypadku celów prywatnych, jak i służbowych lub rekreacyjnych. Wygodny rejs komfortowym śmigłowcem ułatwia zorganizowanie spotkania biznesowego, wyjazd z odległego miejsca, podróż służbową lub transfer na lotnisko. Czy warto kupić używany helikopter?

Jakie są zalety posiadania śmigłowca?

Posiadanie helikoptera oznacza pełną swobodę działania i możliwość efektywnego rozdysponowania swojego czasu. W przypadku podróży służbowej, lotu śródlądowego lub romantycznej wycieczki trasę można opracować indywidualnie. W biznesie śmigłowiec staje się  coraz bardziej popularnym i niezbędnym środkiem transportu. Szczególne znaczenie ma użycie helikoptera w odległości do 400 km. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż lot samolotem, nie tylko ze względu na opłacalność, ale także brak konieczności posiadania lotniska.

To nie jedyne zastosowanie śmigłowca. Dzięki niemu można przemieszczać się po dużo większym obszarze, niż korzystając z samochodu. Ponadto helikopter daje możliwość oglądu terenu z góry. Jest to istotne na przykład dla deweloperów, którzy mogą ocenić z wysokości aktywność konkurentów i teren wokół placu budowy.

Kupno używanego śmigłowca — o czym pamiętać?

Na zakup śmigłowca może się zdecydować niewiele osób, przede wszystkim ze względu na ich wysoką cenę. Nie każdy wie, że istnieje również rynek używanych helikopterów, a na nim bogaty wybór doskonałych maszyn. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety tego środka komunikacji warto rozważyć kupno śmigłowca z drugiej ręki. Jednak podczas gdy w przypadku używanych samochodów nietrudno o pomoc fachowca, rynek lotniczy jest dla większości osób trudny i nieznany.

To dlatego rozważając kupno używanego śmigłowca warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy. Fachowcy nie tylko pomogą znaleźć odpowiedni egzemplarz, ale także przeprowadzą przez gąszcz przepisów i formalności. Klienci firmy zajmującej się obsługą śmigłowców HeliMax mogą liczyć nawet na pomoc w organizacji szkolenia pilota. Specjaliści dysponują także niezbędnym zapleczem technicznym, dzięki czemu mogą dokonywać koniecznych przeglądów i napraw. Warto wiedzieć, że każdy posiadacz lub dzierżawca maszyny latającej jest zobowiązany przepisami prawa do wdrożenia i przestrzegania procedur CAMO (Organizacja Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu). Dobrze jest powierzyć te skomplikowane działania doświadczonym ekspertom. Sam proces rejestracji śmigłowca nie jest prosty. Wśród niezbędnych dokumentów znajduje się między innymi protokół prób w locie, który powstaje po locie próbnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.