Więcej niż tablet? Jakie akcesoria warto dokupić do iPada?

akcesoria do iPada leżą na stole

Tablety to urządzenia, których zastosowanie wykracza daleko poza korzystanie z serwisów społecznościowych oraz oglądanie filmów. Tego typu sprzęty coraz częściej wykorzystywane są do pracy z dokumentami tekstowymi, arkuszami kalkulacyjnymi i programami graficznymi.

W tej roli świetnie sprawdzają się iPady, które są kompatybilne z wieloma akcesoriami zwiększającymi ich funkcjonalność. Producent z Cupertino ma w swojej ofercie cztery modele tabletów, a są nimi: klasyczny iPad, iPad Mini, Air oraz iPad Pro.

Tablety sygnowane logiem Apple są cenione przede wszystkim za świetną jakość wykonania i znakomitą wydajność. Na rynku możemy znaleźć kilka wartych uwagi grup akcesoriów kompatybilnych z iPadami. Zaliczymy do nich na przykład akcesoria ochronne i ułatwiające wprowadzanie danych, a także sprzęt umożliwiający wygodne rysowanie.

Akcesoria do iPada – etui i szkła ochronne

Tablet od Apple jest z założenia urządzeniem mobilnym, który umożliwia wykonywanie pracy w dowolnym miejscu. To sprzęt przenośny, dlatego podczas transportowania narażony jest na różnego rodzaju uszkodzenia. W celu ochrony iPada przed niepożądanymi usterkami warto zaopatrzyć go w etui ochronne, które nie tylko poprawi bezpieczeństwo naszego narzędzia pracy, ale także doda mu niepowtarzalnego uroku. Łatwe w montażu folie i szkła ochronne zmniejszają szansę na uszkodzenie ekranu oraz stanowią dodatkową warstwę zabezpieczającą na zarysowania i uderzenia.

Posiadacze iPadów mogą wybierać spośród wielu różnych wzorów i rodzajów etui. W sprzedaży znajdziemy solidnie wykonane, kolorowe akcesoria ochronne z klapką i uchwytem. Skutecznie chronią one przed pęknięciami wyświetlacz tabletu oraz jego tylną część. Zintegrowana podstawka ułatwi natomiast ułożenie gadżetu w pożądanej pozycji, odpowiedniej w trakcie pisania czy oglądania filmów. Ciekawym dodatkiem jest też funkcja wybudzania i usypiania urządzenia.

Klawiatura ułatwi wprowadzanie tekstu

Korzystanie z klawiatury ekranowej jest wygodne, jednak może okazać się mało praktyczne podczas wielogodzinnej pracy z dokumentami tekstowymi. Zaopatrzenie iPada w zewnętrzną klawiaturę umożliwi przekształcenie tabletu w laptop, który pod względem użyteczności w niczym nie ustępuje tak popularnym przecież przenośnym laptopom.

Użytkownicy mogą wyposażyć swoją stację roboczą w samodzielną klawiaturę, która łączy się z tabletem za pośrednictwem modułu łączności Bluetooth. Na rynku dostępne są ergonomiczne modele z klawiszami numerycznymi, funkcyjnymi oraz z podświetleniem. Praktyczna klawiatura do iPada może występować też w wersji ze zintegrowanym etui ochronnym. Takie akcesorium nie tylko zwiększy bezpieczeństwo naszego sprzętu, ale także poprawi ergonomię pracy w biurze, kawiarni, a nawet w pociągu. Wykorzystanie takiego dodatku umili między innymi czytanie ulubionych książek i rysowanie w dostępnych na iPada aplikacjach graficznych.

Apple Pencil – wygodny rysik nie tylko do iPada Pro

Odręczne notowanie, rysowanie i tworzenie kształtów ułatwi zastosowanie kompatybilnego z iPadem rysika. Akcesorium cechuje się najniższym w branży opóźnieniem, w związku z czym efekty naszych działań są natychmiast widoczne na ekranie tabletu. Stylus korzysta z łączności Bluetooth i przywiera magnetycznie do krawędzi iPada Air, Pro oraz Mini. Dzięki temu może bezprzewodowo ładować się i parować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.