Dezynfekcja Wrocław, czyli obowiązek każdego restauratora.

mężczyzna dezynfekujący mieszkanie

Szczury, pluskwy, prusaki, bakterie e. coli, gronkowiec złocisty czy pleśń i grzyby – to najwięksi wrogowie przedsiębiorców zajmujących się produkcją i przetwórstwem żywności. Pojawienie się chociaż jednego z wymienionych szkodników może spowodować zamknięcie restauracji do czasu wezwania profesjonalnej firmy, która przeprowadzi dezynfekcję.

Niestety, zamknięcie knajpy zazwyczaj wiąże się z utratą budowanego przez lata zaufania i dobrej opinii wśród klientów. Zatrucia po spożyciu restauracyjnych posiłków potrafią doprowadzić do bankructwa nawet najlepsze i najdroższe restauracje. Z tego powodu dezynfekcja we Wrocławiu to niemal rytuał, który firma dezynfekcyjna przeprowadza w takich miejscach nawet prewencyjnie co miesiąc lub dwa. Dobremu barowi szybkiej obsługi czy restauracji zależy również na protokole, który jest dowodem, że dezynfekcja została przeprowadzona zgodnie z regułami sztuki. To ważny dokument, który przydaje się, gdy któryś z klientów zażąda jego okazania.

Na czym polega dezynfekcja Wrocław?

Firma dezynfekcyjna przeprowadzająca zabiegi w restauracjach i barach najczęściej proponuje jedną z trzech metod odkażania. W wersji podstawowej dezynfekcja polega jedynie na oprysku grubokroplistym odpowiednimi środkami chemicznymi, które walczą zarówno z robactwem jak i drobnoustrojami takimi jak salmonella. W rozszerzonej wersji po oprysku następuje zamgławianie termiczne oraz zamgławianie ULV. W miejscach, które nie powinny być narażane na działanie silnych środków chemicznych takich jak szkoły, przedszkola, kluby malucha czy sale zabaw – postawić można na zabieg ozonowania. Tego typu dezynfekcja jest wyjątkowo bezpieczna a jednocześnie bardzo skuteczna. Po ozonowaniu również następuje zamgławianie suchą parą.

Jaka firma dezynfekcyjna Wrocław będzie najlepsza?

Poszukując usług takich jak dezynfekcja, warto zwracać uwagę na doświadczenie firmy. Im dłużej działa ona na rynku, tym większa pewność, że stosuje najlepsze i najnowsze technologie. Należy tez sprawdzić uprawnienia i certyfikaty. Każda firma dezynfekcyjna powinna legitymować się europejskim certyfikatem z zakresu ochrony przed szkodnikami i czynnikami biologicznymi. Taki dokument, wydawany przez federację CEPA ma swój unikalny numer. Wybierając tylko taką firmę, możemy być przekonani, że zlecona dezynfekcja Wrocław będzie skuteczna i trwała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.