Jak wybrać roller do twarzy?

Roller do twarzy leży na stole

Roller do twarzy to gadżet, który w ostatnim czasie w istotny sposób zyskał na popularności. Zasada jego działania jest prosta, a korzyści dla urody – nieocenione. To wszystko sprawiło, że obecnie osoby zainteresowane takim właśnie automasażem twarzy mają w czym wybierać. Jaki roller będzie najlepszy? Od czego zależą różnice w cenie?

  1. Roller do twarzy – korzyści z masażu twarzy
  2. Różne rodzaje rollerów
  3. Jak przeprowadzać masaż twarzy rollerem?

Ile kosztuje roller do twarzy? Cena to najczęściej kilkadziesiąt złotych, a ewentualne różnice pomiędzy poszczególnymi modelami wynikają z konstrukcji i materiału, z jakiego wykonany został roller.

Roller do twarzy – korzyści z masażu twarzy

Dlaczego warto wykonywać masaż rollerem? Potencjalnych korzyści jest wiele. Przede wszystkim regularnie przeprowadzany masaż poprawia krążenie krwi i limfy, a tym samym zmniejsza widoczność naczynek, cieni w okolicy oczu i obrzęków. Stymuluje mięśnie twarzy, wskutek czego poprawia wygląd skóry i wpływa korzystnie na redukcję drobnych zmarszczek. Zwęża również pory, usuwa martwy naskórek i łagodzi podrażnienia.

Roller do twarzy

Aby efekty masażu były widoczne, ważna jest regularność oraz poprawna technika.

Różne rodzaje rollerów

Na początku mody na rollery do twarzy szczególną popularnością cieszyły się rollery z różowego kwarcu i jadeitu. Obecnie to nadal najchętniej wybierane typy, jednak w sklepach znajdziemy również inne warianty, jak choćby te wykonane z ametystu, kryształu górskiego czy tygrysiego oka. Rzecz jasna, każdemu z tych kamieni przypisuje się określone właściwości, w związku z czym przynosi inne korzyści dla ciała i ducha.

Roller do twarzy

  • Roller jadeitowy

Jadeit cechuje naturalny chłód, zaś – jak wiadomo – zimno korzystnie wpływa na efektywność zabiegów. Dodatkowo Chińczycy wierzą, że jadeit usuwa negatywną energię, zwiększa odporność organizmu i chroni przed zmęczeniem.

  • Roller kwarcowy

Różowemu kwarcowy przypisuje się właściwości przeciwbólowe i antystresowe. Masaż z jego użyciem jest zalecany zwłaszcza w przypadku bólu głowy i mięśni.

  • Roller z ametystu

Nazywany kamieniem harmonii ametyst wspiera koncentrację i wyciszenie, dlatego poleca się go w stanach napięcia nerwowego i bezsenności. Pomaga także ograniczać migreny.

Jak przeprowadzać masaż twarzy rollerem?

Masaż twarzy zawsze należy przeprowadzać na oczyszczonej skórze twarzy. Zacznij od szyi, uruchamiając drenaż limfatyczny. Następnie przetaczaj roller od środka twarzy do zewnątrz, zaczynając od żuchwy w kierunku ucha oraz od nosa do uszu. Masując czoło, wykonuj ruch w kierunku linii włosów.

Roller do twarzy

Najlepsze rezultaty uzyskasz, schładzając wcześniej roller.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.