Raport grupowy po sesji Development Center jest dokumentem podsumowującym proces diagnozy wybranej grupy uczestników. Każda firma ma swój własny wzór raportów, ale w większości z nich można znaleźć podobne moduły. A zatem, jak wygląda profesjonalny raport grupowy po DC?
W raporcie grupowym, podobnie jak w indywidualnym, na początku powinny znaleźć się cele i założenia projektu, lista uczestników, a także podstawy metodologiczne diagnozy, czyli opis zadań, definicje i wskaźniki badanych kompetencji oraz opis skali wykorzystywanej podczas oceny kompetencji uczestników.
Ogólne podsumowanie wyników
Raporty na ogół są skonstruowane na zasadzie „od ogółu do szczegółu”, co znacząco wpływa na ich przejrzystość. Dlatego też, zaraz po wstępie, najczęściej znajdziemy informacje podsumowujące wyniki wszystkich uczestników, a wśród nich w szczególności:
- statystyki badanych kompetencji, czyli średnie dla całej grupy i pojedynczych osób
- statystyki uczestników, czyli średni poziom każdej z osób badanych – dane te często pokazywane są w formie tabeli
- najlepiej i najgorzej oceniane kompetencje
- najlepiej i najsłabiej ocenionych uczestników
Szczegółowy opis wyników w ramach każdej kompetencji
W tej części raportu znajdują się dokładne informacje na temat wszystkich badanych kompetencji. Są one najczęściej pokazane poprzez:
- średnią ocenę kompetencji w całej grupie
- pozostałe statystyki opisowe, takie jak minimum, maksimum, charakterystyka rozkładu
- ranking uczestników w zakresie danej kompetencji
- charakterystyczne zachowania grupy, czyli opis typowych dla grupy zachowań, wskazujących na mocne i słabe strony w obszarze danej kompetencji
Wnioski i rekomendacje
Na końcu raportu znajdują się wnioski z przeprowadzonej sesji oraz dalsze rekomendacje, dotyczące działań rozwojowych dla całej grupy lub wybranych uczestników.
Chcesz wiedzieć więcej o Development Center – sprawdź nasz dział porad na stronie considero.pl/blog