Długopis 3d – idealny pomysł na prezent

Kobieta trzyma w dłoni długopis 3d

Jak co roku przed Świętami bożonarodzeniowymi bądź też mikołajem dopada nas problem co kupić swoim dzieciom, wnukom na prezent? Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie dookoła niczego nam nie brakuje.

Najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie długopis 3D dla dzieci jako prezent, czyli magiczny długopis którym możemy narysować co tylko chcemy. To niepozorne urządzenie wielkości normalnego długopisu, pomoże rozwinąć w dzieciach kreatywność i wyobraźnię przestrzenną. Rozwija również zdolności plastyczne oraz manualne.

Ręczna drukarka długopis 3D jest bezpieczna w użytkowaniu przez dzieci.

Działa na zasadzie roztapiania materiału, następnie, po narysowaniu nim kształtów czy figur, twardnieje. Dzięki takiemu długopisowi każde dziecko samodzielnie stworzy przeróżne przestrzenne figury 3D. Wiele użytkujących, w szczególności ci najmłodsi jak i starsi na pewno zainteresują się projektowaniem. Przy wyborze długopisu 3D warto kierować się opiniami użytkowników, którzy kupili i użytkują taki produkt od jakiegoś czasu. Warto zwrócić uwagę na to co dostajemy w zestawie z długopisem 3D. Często można otrzymać dodatki w postaci szablonów, które pomogą nam wdrożyć się w druk 3D.

Długopis 3d dla dziecka – warto aby wspierał PCL. Najelpszy długopis 3d detale, które dają pewność przy wyborze.

Długopis 3D działa na zasadzie podgrzewania załadowanego do niego wkładu (filamentu). Często są to wysokie temperatury bo nawet ok. 200 stopni Celsjusza. Następnie za pomocą przycisku uwalnia materiał, który zastyga w powietrzu, tworząc przestrzenną konstrukcję. Plastik, którym wypełniamy długopisy 3D może być dwojakiego rodzaju. Na ten aspekt szczególną uwagę powinny zwrócić osoby początkujące, decydujące się na swój pierwszy długopis 3D. Możemy kupić tworzywo sztuczne zwane ABS, które charakteryzuje się temperaturą topnienia (około 230 stopni), a zarazem wyższą wytrzymałością materiału po zastygnięciu. Do wyboru mamy także filament PLA, który posiada niższą temperaturę topnienia (około 190 stopni). Jednak jak wspomnieliśmy w nagłówku warto aby długopis 3D wspierał filament PCL, który będzie najlepszy dla dzieci ponieważ jego temperatura topnienia wynosi 50 stopni Celsjusza. Na ten aspekt szczególną uwagę powinny zwrócić osoby początkujące, decydujące się na swój pierwszy długopis 3D. Różnice pomiędzy długopisami dostępnymi na rynku polegają między innymi na zróżnicowaniu średnicy dyszy drukującej. Możliwa jest także regulacja temperatury pracy i szybkości drukowania na co warto również zwrócić uwagę.

Wytrzymałe długopisy 3d – jak odróżnić dobry długopis 3d od słabej jakości podróbki ? Producenci dlugopisów 3d warci uwagi.

Jeśli mamy zamiar zakupić ręczną drukarkę 3D powinniśmy zwrócić uwagę na opinię na jego temat, aby dowiedzieć się, czy np. konkretny model nie jest jakaś podróbką danego producenta. Obecnie oferta na rynku na długopisy 3D jest bardzo obszerna. W opiniach klientów, znajdziemy między innymi czy dany model jest polecany, czy nadaje się dla najmłodszych dzieci, czy jest bezpieczny oraz poznamy jego specyfikację. Dobre opinie posiadają długopisy 3d producentów takich jak 3DCity oraz Sunlu. Ważne aby pisak 3D wyposażony był także w wyświetlacz LCD co daje nam przejrzystość w obsłudze urządzenia, niektóre podróbki tego wyświetlacza nie posiadają. Pisak 3D na początek, który pozwoli nam poznać podstawy druku 3D to koszt około 150 zł. Na początek warto wybrać kompletny zestaw zawierający wszystkie niezbędne elementy,a by wdrożyć się w drukowanie 3D. Koszt takiego zestawu ze średniej półki cenowej to już koszta rzędu od 200 do 300 zł. Taki zestaw w zupełności wystarczy na początku naszej znajomości z drukiem 3D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.