Jakie korzyści daje terminal płatniczy?

Płatność kartą w barze

„Większość Polaków – bo aż 70 proc. – płaci w sklepie niemal wyłącznie kartą płatniczą, a co czwarty nie nosi przy sobie gotówki m.in. ze względów bezpieczeństwa” – wynika z badań przeprowadzonych podczas kampanii programu Polska Bezgotówkowa. Popularność transakcji bezgotówkowych sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po terminale bez abonamentu. Jak otrzymać terminal za 0zł?

Jak Polacy twierdzą w badaniach opinii publicznej, korzystanie z karty płatniczej jest wygodne, ponieważ nie muszą oni obawiać się zgubienia bądź kradzieży gotówki. Co więcej, osoba posługująca się kartą nie musi obawiać się tego, że zabraknie jej gotówki w portfelu podczas robienia zakupów. Jak przyznają ankietowani, są oni także skłonni wydawać większe kwoty w miejscach, gdzie może płacić kartą.

Terminal karty płatniczej daje korzyści przedsiębiorcom

Z badań wynika również, że co drugi konsument chce samodzielnie wybierać dogodną dla niego w danym momencie formę płatności. To sprawia, że punkty, w których nie ma terminala płatniczego, mogą zniechęcić potencjalnego klienta i sprawić, że następnym razem wybierze… konkurencję. Okazuje się, że przedsiębiorcy, którzy nie udostępniają swoim klientom możliwości dokonywania transakcji bezgotówkowych, tracą średnio co czwartego klienta i tym samym zmniejszają obroty swojej firmy nawet o 30 proc.!

Oprócz możliwości pozyskiwania nowych klientów, udostępnienie terminala karty płatniczej klientom daje także inne korzyści, takie jak np. uniknięcie sytuacji, w której brakuje gotówki w kasie.

Ponadto, płatności dokonywane kartą pozwalają na znaczną oszczędność czasu. Jak wyliczono, transakcja dokonywana za pomocą karty zbliżeniowej trwa średnio 12 sekund, a ta z wpisaniem kodu PIN – 27. Płatność gotówką zajmuje aż 34 sekundy.

W przypadku płatności kartą, nie pojawia się także problem związany z wydawania reszty i często związanej z tym konieczności rozmieniania gotówki w sąsiednim punkcie. Zmniejszają się również koszty związane z transportem gotówki do banku.

Co daje program Polska Bezgotówkowa?

Program Polska Bezgotówkowa pozwala na uzyskanie darmowego terminala płatniczego bez abonamentu. Program jest wspólną inicjatywą wiodących na polskim rynku wydawców kart, agentów rozliczeniowych, a także Związku Banków Polskich i sektora publicznego. Dzięki niemu przedsiębiorca może otrzymać do trzech terminali płatniczych za darmo, a jednocześnie nie obawiać się prowizji i opłat związanych z posiadaniem urządzenia przez cały rok. By wziąć udział w programie należy wejść na stronę BezGotowki.pl, wybrać odpowiedni terminal płatniczy, wypełnić zgłoszenie, przejść weryfikację i oczekiwać na kuriera z dostawą. By dowiedzieć się więcej na temat programu wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/oferta/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.