Jakie są najczęstsze usterki tabletów Apple?

Mężczyzna sprawdza jakie ma usterki jego tablet apple

Tablety Apple to bardzo dobre urządzenia nie tylko do pracy, nauki, ale również do rozrywki. Niestety, ale także w tych zdobyczach technologii mogą wystąpić pewne usterki. Jakie z nich występują najczęściej? Na to pytanie, postaramy się udzielić odpowiedzi w poniższym artykule.

Rozbity wyświetlacz albo szybka

Od tego najlepiej byłoby rozpocząć z uwagi na popularność tejże szkody. W przypadku przekątnej 11 albo 12,9 cala łatwo jest o uszkodzenia wyświetlacza. Podzielić można je na dwie najważniejsze grupy:

Rozbicie wyświetlacza LCD

W chwili, gdy iPad mocno przekona się o sile grawitacji, może dojść do rozbicia jego wyświetlacza LCD – czyli części wewnętrznej ekranu. Zwykle łączyć się to będzie z uszkodzeniami digitizera, czyli szybki, której dotyka się palcami. Nie zawsze tak jednak jest. Zdarza się, iż z uwagi na bardzo silny nacisk miejscowy digitizer nie zostanie uszkodzony, zaś wyświetlacz LCD już tak. Może do tego dojść chociażby w autobusie, który ulegnie gwałtownemu zatrzymaniu, my zaś uderzymy plecakiem (w którym znajduje się tablet) o poręcz, zaś między poręczą a urządzeniem znajdował się będzie jakiś niewielki, mocny przedmiot (np. klucze lub zatrzask). Wówczas przydać się może FLIX – serwis Apple w Poznaniu, który upora się bez problemu z taką usterką.

Uszkodzona bateria

Osoby posiadające iPady narzekają także na kłopoty z baterią. Niestety, ale litowo-jonowe akumulatory mają zawsze ograniczoną żywotność, zatem po pewnym czasie konieczne będzie dokonanie ich wymiany. Autoryzowany serwis nie zawsze podejmie się takiej usługi, gdyż niezbędny jest demontaż obudowy, co w wypadku tabletów od Apple nie jest wcale takie łatwe. 

Awaria płyty głównej

Zdecydowanie najbardziej skomplikowana będzie naprawa głównej płyty iPada. Do jej uszkodzenia dojść może na skutek uderzenia, albo zalania odbudowy. Serwisy Apple uspokajają jednak, iż większość spośród usterek głównych płyt, jest możliwa do naprawy.

Czy warto naprawiać iPada?

Oczywiście, że tak. iPady wspierane są przez Apple, zatem nawet po upływie paru lat będziemy mogli cieszyć bezproblemowym funkcjonowaniem naszego urządzenia. Koszty naprawy sięgają nawet do kilkuset złotych. Zdecydowanie najdroższe będą usługi powiązane z wymianą ekranu w iPadzie Pro. W takim wypadku, trzeba będzie zapłacić za usługę nawet do 2000 złotych. Każda z usług objęta będzie półrocznym czasem gwarancji, zatem w przypadku jakichkolwiek problemów możemy zwrócić się o pomoc do fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.