Szkolenie operatorów maszyn budowlanych – zwiększ swoją atrakcyjność na rynku pracy

Maszyny budowlane

Artykuł partnera

Chcesz rozpocząć pracę operatora maszyn budowlanych? Zapisz się na szkolenie operatorów maszyn budowlanych i zdobądź uprawnienia UDT, które otworzą Ci drogę do rozpoczęcia kariery w sektorze budowlanym i przemysłowym.

Dlaczego warto zapisać się na szkolenie operatorów maszyn budowlanych?

Obecnie firmom budowlanym i przemysłowym brakuje ponad 120 tys. wykwalifikowanych pracowników, z czego lwią część stanowią operatorzy maszyn budowlanych. Duży boom inwestycyjny oraz dobra koniunktura na rynku sprawiają, że przedsiębiorstwa deweloperskie nie mogą nadążyć ze znajdowaniem pracowników do pracy w realizowanych inwestycjach. Na rynku brakuje operatorów żurawi wieżowych i samojezdnych, hydraulicznych dźwigów samochodowych, operatorów wózków widłowych, suwnic, hakowic i bramownic czy ładowarek teleskopowych i podestów ruchomych.

Sytuacja na rynku powoduje, że firmy budowlane i przemysłowe zachęcają pracowników podwyżkami wynagrodzeń, polepszaniem warunków pracy oraz różnymi benefitami pozapłacowymi. Jedynie w ubiegłym roku firmy deweloperskie zwiększyły wynagrodzenia operatorów o 20% i coraz częściej zaczęły oferować swoim pracownikom prywatne ubezpieczenie na życie, telefon służbowy czy bony towarowe. Rynek pracownika powoduje także, że obecnie nawet niedoświadczeni operatorzy bez trudu znajdą pracę w niemal każdym regionie Polski, a także poza granicami naszego kraju.

Szkolenie operatorów maszyn budowlanych otwiera drogę ku średnim zarobkom sięgającym kwot 3000-4400 zł brutto, a nawet powyżej 5000 złotych brutto w przypadku bardziej doświadczonych operatorów. Za granicą operatorzy maszyn budowlanych mogą liczyć na comiesięczne pensje w wysokości 10 000-15 000 złotych!

Czym są uprawnienia UDT?

Aby możliwa była praca na stanowisku operatora wybranej maszyny budowlanej, konieczne jest zapisanie się na szkolenie operatorów maszyn budowlanych oraz zaliczenie egzaminu składanego przed państwową komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Zdanie egzaminu powoduje przyznanie uprawnień UDT. Są to zaświadczenia kwalifikacyjne wydawane przez lokalną jednostkę Urzędu Dozoru Technicznego, które uprawniają do obsługi i konserwacji konkretnego typu maszyny budowlanej. Podczas egzaminu UDT weryfikowana jest wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne kursantów, które nabyli w toku szkolenia operatorskiego.

Szkolenie operatorskie przeprowadzane jest przez firmy szkoleniowe – m.in. firmę dźwigową Urbanek, które przeprowadzają kursy w trybie dziennym, wieczorowym, zaocznym czy przyśpieszonym, dopasowując tok nauczania do potrzeb grupy kursantów. Kurs może być finansowany ratalnie, a także możliwe jest zdobycie wsparcia finansowego na pokrycie jego kosztów z Powiatowego Urzędu Pracy. Firmy wysyłające swoich pracowników na kursy doszkalające mogą skorzystać z atrakcyjnych dofinansowań.

Szkolenie operatorów maszyn budowlanych kosztuje – zależnie od wybranej maszyny – 1000-3000 złotych i może zwrócić się już po pierwszej wypłacie. Zwiększ swoją atrakcyjność na rynku pracy, inwestując w szkolenie operatorskie. Zdobądź pewny i perspektywiczny zawód!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.