Czy warto zainwestować w kamerę sportową?

kobieta po treningu

Kamery sportowe cieszą się coraz większą popularnością. Oczywiście w czasach, kiedy telefony komórkowe robią doskonałe zdjęcia i nagrywają wysokiej jakości filmy, wiele osób może uznać zakup kamery za zbyteczny. Jest w tym trochę racji, jeśli nagrywanie skupia się jedynie na uwiecznianiu drepczącego malucha. Jeśli chcesz wprowadzić do swoich wspomnień więcej ruchu, akcji i adrenaliny nic nie zastąpi kamery sportowej.

Zalety kamer sportowych

Dobre jakościowo kamery sportowe można kupić już za około 500 zł. To stosunkowo niewiele kładąc na drugiej szali ich funkcjonalność. Dzięki nim uwiecznisz wspomnienia wszędzie tam, gdzie trzymanie innego urządzenia byłoby niemożliwe, a czasem nawet niebezpieczne np. w trakcie wspinaczki wysokogórskiej. Niekwestionowaną zaletą kamerek sportowych jest ich wytrzymałość i odporność na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Znaczy to tyle, że nie ma przeszkód, aby używać jej w trakcie deszczu lub na mrozie w trakcie jazdy na snowboardzie. Dodatkowo szerokokątny obiektyw sprawi, że nagrasz o wiele więcej.

Co wato wiedzieć przed zakupem kamery sportowej

Słuszność sprawdzenia sprzętu przed zakupem to żadna nowość. Warto „przekopać” fora Internetowe i sprawdzić opinie użytkowników. Z rzeczy, które od razu powinny wzbudzać wątpliwość to zbyt mała żywotność baterii i słaba jakość obrazu. Dodatkowo weź pod lupę możliwość dokupienia akcesoriów, awaryjność, możliwość aktualizacji oprogramowania i kompatybilność z innymi urządzeniami.

5 niezbędnych akcesoriów do kamerki sportowej

Sama kamerka sportowa to nie wszystko. Oczywiście możesz nagrywać dzięki niej doskonałe filmy i robić zdjęcia, ale możesz również zapomnieć o użyciu jej np. w trakcie jazdy na rowerze. O możliwości wykorzystania kamerki w różnych sytuacjach decydują posiadane akcesoria. Must have posiadacza kamery sportowej są:

  1. Wodoodporna obudowa, kamery będzie dzięki której można używać w trakcie nurkowania, pływania i innych sportów wodnych.
  2. Wymienna bateria. Wyczerpana bateria aparatu, telefonu lub kamery to najgorsze co może się zdarzyć, kiedy marzysz o tym, by uwieczniać wspomnienia. Właśnie na takie ewentualności warto mieć przy sobie naładowaną, wymienną baterię.
  3. Uchwyt do ręki, tzw. stick lub gimbal, najlepiej gdyby był to uchwyt obrotowy z funkcją stabilizacji obrazu. Używając go zniwelujesz wszystkie drgania obrazu wynikające z „trzęsącej się” ręki czy nierówności terenu. Nagranie selfie w całej okazałości i szybkie obrócenie kamery na drugi plan? Żaden problem, obrotowy gimbal to masa możliwości!
  4. Opaska na głowę lub szelki na klatkę piersiową służą do nagrywania, kiedy pragniesz mieć wolne ręce. Jazda na rowerze, penetrowanie jaskiń, bieganie czy skok na bungee. To wszystko stanie się możliwe do uwiecznienia.
  5. Różnego rodzaju uchwyty i przylepce. Dzięki nim można z łatwością przymocować kamerę do kajaka, hulajnogi, roweru czy nawet deskorolki. Dodatkowo są bardzo małe, tanie i nie zajmują w bagażu tyle miejsca co inne akcesoria.

Kamery sportowe – gdzie ich używać

Odpowiedź jest bardzo która i rzeczowa – kamery sportowe mogą być używane wszędzie tam gdzie chcesz! I choć większość posiadaczy kamer korzysta z nich jedynie w trakcie wakacji, to nadadzą się one również do innego rodzaju filmowania. Z powodzeniem nagrasz ważne wydarzenia rodzinne, wykorzystasz je jako rejestrator jazdy czy w trakcie aktywności sportowej (jak sama nazwa wskazuje).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.