Czym są modele BIM i jak możemy je wykorzystywać?

Zastosowanie nowoczesnych modeli BIM

Modele BIM to cyfrowe odzwierciedlenia rzeczywistych produktów, urządzeń lub materiałów, których architekci używają do projektowania budynków. Konkretny model powstaje poprzez połączenie modelu 3D z metadanymi o produkcie.

Modele BIM

Producenci prezentujący swoje produkty w postaci modeli BIM  nie tylko udostępniają je w formie wizualnej, ale również podają odpowiednie dane, takie jak materiały, numery modeli, instrukcje montażu, zużycie energii i ślad węglowy sprzedawanych produktów, zwiększając w ten sposób widoczność i zasięg Twojej firmy. Łatwość użytkowania i dostępność wprojektach zwiększa prawdopodobieństwo wykorzystania ich do generowania nowych zamówień na etapie budowy.

Dzięki temu modele produktów 3D są narzędziem marketingowym budującym przewagę konkurencyjną.

Coraz więcej producentów decyduje się na tworzenie modeli BIM swoich produktów,  czy  to materiałów budowlanych, wykończeniowych czy instalacyjnych. BIM to przyszłość projektowania, które powoli staje się normą, a sami producenci już widzą wiele korzyści z zastosowania tej technologii we własnych firmach.

Dlatego  już dziś warto zainwestować w budowanie kompetencji Twojej firmy w tym kierunku. BIM to coś więcej niż tylko model 3D  z danymi, to także wsparcie pracy projektanta. Materiały można łatwo dobierać podczas projektowania i przede wszystkim spełniać wymagania współczesnego rynku w branży budowlanej.

Inwestorzy poszukują firm do realizacji projektów w technologii BIM. Firmy projektowe, które chcą efektywnie pracować, szukają gotowych bibliotek BIM. Rząd ogłosił przetarg publiczny na tę technologię, aby wesprzeć rozwój  tej  technologii.

Tworzenie modeli BIM to podstawa adaptacji technologii BIM w każdej firmie produkującej materiały budowlane, instalacyjne i wykończeniowe. BIM ALLY zapewnia, że przygotowane I dostarczone modele BIM charakteryzuje:

  • Cyfrowa reprezentacja rzeczywistego produktu.
  • Uwzględnianie w modelu danych parametrycznych.
  • Modele w wielu językach.
  • Dostarczenie modeli BIM w formacie .ifc .rvt . rva .pln .skp .gps.
  • Przygotowanie modeli na podstawie dokumentacji w pdf, plikach excel lub dzięki data stream z systemu PIM.
  • Bieżąca aktualizacja modeli po integracji z programem PIM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.