Laptopy do gier – 4 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę

Gra na laptopie

To jaki laptop do gier będzie dla nas najlepszy, zależy od kilku elementów. Ważna jest nie tylko karta graficzna, ale także wybór odpowiedniego dysku twardego. Warto mieć na uwadze 4 najważniejsze parametry, aby wybrać właściwy model dla siebie.

  1. Najlepsze laptopy z mocną kartą graficzną
  2. Mocny procesor, czyli większe możliwości
  3. Pamięć RAM – im więcej, tym lepiej
  4. HDD i SSD – czyli jaki dysk do laptopa do gier

1. Najlepsze laptopy z mocną kartą graficzną

Najlepsze laptopy do gier mają bardzo rozbudowane karty graficzne. Szukając najlepszych wrażeń i najpłynniejszej pracy, warto wybrać model z pamięcią VRAM XGDDR5. Jeżeli zaś potrzebujemy czegoś bardziej ekonomicznego – 4GB pamięć GDDR5 będzie spełniała minimalne wymagania sprzętowe. Do najbardziej popularnych kart graficznych należą te pochodzące z rodziny Nvidia. Dla graczy szukających możliwości podłączenia gry z technologią VR zalecane są nowoczesne modele kart od Radeon.

2. Mocny procesor, czyli większe możliwości

Mocna karta graficzna jest niezbędna dla laptopów gamingowych. Oprócz niej warto zwrócić uwagę na wydajny procesor. W końcu to on finalnie decyduje o możliwościach posiadanego przez nas sprzętu. Powinien mieć on co najmniej 4 rdzenie i dużą częstotliwość taktowania. Laptopy do gier powinny charakteryzować się co najmniej 2000 MHz taktowanie bazowym i około 4000 MHz w przypadku tryby Turbo. Ponadto warto zwrócić uwagę na odpowiednie oznaczenia. Najmocniejsze laptopy mają oznaczenie H i HQ. Natomiast litery U i Y są dedykowane dla procesorów bardziej uniwersalnych.

3. Pamięć RAM – im więcej, tym lepiej

Jaki laptop do gier wybrać, jeżeli oczekujemy płynnych rozgrywek? To proste! Warto rozejrzeć się za modelami, które mają jak największą pamięć operacyjną. Minimum, jakie możemy rozważać to, co najmniej 4 GB. Dobrze też, aby wybrany przez nas model miał możliwość późniejszego rozbudowywania pamięci. Ważny jest również typ RAMu. Powinien on pozwalać na dużą częstotliwość taktowania, o czym była mowa powyżej.

4. HDD i SSD – czyli jaki dysk do laptopa do gier

Dopełnieniem wszystkich powyższych punktów jest wydajny dysk twardy. Klasyczne dyski HDD mogą nie dać pożądanych efektów, w odróżnieniu od nowoczesnych dysków SDD. Laptopy do gier powinny mieć wydajne nośniki, które będą umożliwiały szybkie odczytywanie danych. To nie tylko kwestia gier, ale także codziennego korzystania z laptopa. Najnowszy dysk to szybsze ładowania się systemu, jak też normalna praca przy plikach. Warto mieć to na uwadze szukając także uniwersalnych laptopów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.