Zbliża się przegląd samochodu? Rozłóż te wydatki na raty!

Serwis samochodowy

Przegląd samochodu, chociaż może wiązać się tylko z uzupełnieniem płynów eksploatacyjnych, niekiedy stanowi dla kierowców spory wydatek. Szczególnie, jeśli pojazd użytkowany jest dość intensywnie i poszczególne elementy zużywają się, wymagając wymiany. Przegląd serwisowy samochodu wcale nie musi być jednak dużym jednorazowym finansowym obciążeniem. Wydatki możesz rozłożyć na raty – sprawdź, jak to możliwe.

Przegląd serwisowy samochodu to czynność, której celem jest sprawdzenie, wymiana płynów eksploatacyjnych oraz ewentualna wymiana zużytych części. Producenci pojazdów obowiązek jej przeprowadzenia nakładają na właścicieli aut – po to, aby poruszanie się samochodem było bezpieczne dla samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu.

Jak często przegląd serwisowy samochodu?

W przeciwieństwie do badania technicznego, przepisy nie określają terminów dokonywania przeglądów serwisowych. Wszystko zależy wyłącznie od producenta pojazdu – to on określa częstotliwość w zależności od modelu auta czy wersji silnika.

Nie jest to czynność obowiązkowa, aczkolwiek systematyczne przeglądy pozwalają utrzymać gwarancję i zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

Zakres przeglądu serwisowego

Podstawą przeglądu serwisowego pojazdu jest wymiana oleju silnikowego oraz filtra oleju. Zakres czynności może obejmować również m.in.:

  • diagnostykę komputerową,
  • wymianę płynu chłodniczego,
  • wymianę płynu hamulcowego,
  • sprawdzenie poprawności działania układu hamulcowego,
  • sprawdzenie poprawności funkcjonowania układu kierowniczego,
  • sprawdzenie zawieszenia,
  • wymianę rozrządu,
  • wymianę akumulatora.

W przypadku samochodów z silnikami diesla z filtrem cząstek stałych, zachodzi potrzeba uzupełnienia płynu katalitycznego.

Przegląd serwisowy – ile to kosztuje?

Zastanawiasz się ile za to zapłacisz? Nie da się wskazać jednej konkretnej kwoty – wiele zależy od zakresu wykonanych czynności. Rachunek może być dużo wyższy niż zwykle, jeśli zachodzi konieczność wymiany zużytych części, np. klocków hamulcowych, rozrządu, filtra powietrza czy akumulatora. Niezależnie od kwoty, koszty przeglądu serwisowego samochodu możesz rozłożyć na wygodne raty. Taką możliwość daje program Comfort Pay dostępny w ofercie Toyota Banku, dzięki któremu przeglądu można dokonać od razu, rozkładając zobowiązanie na 12 niskich rat. Atrakcyjne oprocentowanie w dwóch wariantach: 0%* i 8,5%** oraz odroczenie płatności o 1 miesiąc to podstawowe korzyści. W związku z tym, że przeglądu dokonujesz w ASO Toyoty, możesz jednocześnie liczyć na profesjonalną obsługę i wysoką jakość świadczonych usług. Usługa finansowania dostępna jest już od kwoty 500 zł.

Wysoki rachunek za przegląd serwisowy wcale nie musi być dla Ciebie dużym obciążeniem finansowym. Dopasowane do Twoich potrzeb raty miesięczne, pozwolą na swobodne dysponowanie pieniędzmi.

* Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay (wariant 0%): cena finansowanej usługi 3 000 zł, całkowita kwota kredytu 3 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 0 zł, okres umowy 12 miesięcy, miesięczna wartość raty 250,00 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 0%, RRSO 0%, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 3 000 zł. Kalkulacja z dnia: 15.03.2017 r.

**Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay (wariant standardowy): cena finansowanej usługi 3 000 zł, całkowita kwota kredytu 3 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 265,56 zł (obejmuje prowizję bankową 120,00 zł i odsetki 145,56 zł), okres umowy 12 miesięcy, miesięczna wartość raty 272,13 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 8,50%, RRSO 17,08%, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 3 265,56 zł. Kalkulacja z dnia: 15.03.2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.